Czat z Przemysławem Bieńkowskim, wiceprezesem spółki Stelmet, która chce zadebiutować na GPW | StrefaInwestorow.pl

Czat z Przemysławem Bieńkowskim, wiceprezesem spółki Stelmet, która chce zadebiutować na GPW

Stelmet to wiodący producent i dystrybutor drewnianej architektury ogrodowej w Polsce i Europie. Niebawem spółka zamierza zadebiutować na giełdzie, a z emisji nowych akcji planuje pozyskać od 50 do 60 mln zł. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 12 do 14 października 2016 r., a debiut na GPW jest planowany około 25 października 2016 r. Zapraszamy więc do uczestnictwa w czacie inwestorskim z wiceprezesem Stelmet Przemysławem Bieńkowskim.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Zapraszamy na czat inwestorski z Wiceprezesem spółki Stelmet S.A. - Przemysławem Bieńkowskim, w trakcie którego nasz gość chętnie odpowie na wszystkie pytania na temat spółki Stelmet S.A., jej sytuacji finansowej i modelu biznesowego, planów dalszego rozwoju i wykorzystania środków pozyskanych z IPO.

Spotkanie rozpocznie się w środę, 12 października 2016 r. o godz. 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Czym zajmuje się Stelmet?

Grupa Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją tzw. drewnianej architektury ogrodowej. Wytwarza wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, obejmujące m.in. różnego rodzaju płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe. Produkty te przeznaczone są do grodzenia, wyposażania, upiększania oraz dekoracji ogrodów, działek, parków, tarasów i wszelkiego rodzaju przestrzeni o charakterze rekreacyjnym.

Naszym celem jest umocnienie pozycji wiodącego, pionowo zintegrowanego producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej w Europie. Planujemy to osiągnąć poprzez dalszy wzrost sprzedaży produktów, wspierany nowymi mocami produkcyjnymi i optymalizacją operacyjną w ramach Grupy. Nasza historia pokazuje, że potrafimy rozwijać się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia. W 2014 r. przejęliśmy jednego z dwóch największych producentów i dystrybutorów drewnianej architektury ogrodowej w Wielkiej Brytanii – Grange Fencing Ltd. Akwizycja ta umożliwiła Grupie Stelmet ekspansję na rynku brytyjskim oraz pozwoliła na umocnienie pozycji wiodącego podmiotu w segmencie drewnianej architektury ogrodowej na całym rynku europejskim. Ponadto obecnie kończymy budowę nowego zakładu w Grudziądzu, który będzie najnowocześniejszym zakładem produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Europie i istotnie zwiększy moce produkcyjne Grupy

powiedział Przemysław Bieńkowski, wiceprezes Stelmetu.

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.