"W 2020 chcemy złożyć wniosek o warunkowe wprowadzenie produktu leczniczego do sprzedaży w Europie" - czat z Jakubem Baranem, prezesem zarządu PBKM | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Czaty
14 wrz 2017, 12:03

"W 2020 chcemy złożyć wniosek o warunkowe wprowadzenie produktu leczniczego do sprzedaży w Europie" - czat z Jakubem Baranem, prezesem zarządu PBKM

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) przewodzi międzynarodowej Grupie Famicord, zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi na terenie Europy. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych, pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne). Od 2014 roku spółka świadczy również usługi w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP), bazujących na komórkach macierzystych pozyskiwanych od honorowych dawców.

Zapraszamy na czat inwestorski z Prezesem Zarządu spółki, Jakubem Baranem, na którym rozmawiać będziemy o wynikach spółki i planach rozwoju. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 18 września 2017 r. o godz. 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Dynamiczny wzrost skali biznesu

PBKM odnotował w pierwszym półroczu dynamiczny wzrost skali biznesu. O 14% wzrosła liczba bankowanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek. Przychody wzrosły o 12%, a zysk netto o 26%. Wzrost przychodów z produkcji leków do terapii ATMP wyniósł zaś 148%. Co więcej, spółka ma w planach opracowanie innowacyjnego leku na ALS (stwardnienie zanikowe boczne) opartego o komórki macierzyste.

O nowych badaniach, perspektywach rozwoju i wynikach finansowych Polskiego Banku Macierzystego będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się w poniedziałek, 18 września 2017 r. o godz. 12:00. Spółkę PBKM reprezentować będzie Jakub Baran, Prezes Zarządu. Już teraz zapraszamy do zadawania pytań.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

4 rzeczy, które warto wiedzieć o Polskim Banku Komórek Macierzystych

  • Lider rynku europejskiego - Obecnie udział w rynku europejskim PBKM szacuje się na 20%. Spółka pod względem nowo pozyskiwanych klientów jest największym bankiem w Polsce, Hiszpanii i w Turcji.
  • Plany dynamicznego wzrostu – Spółka zakłada utrzymanie wzrostu segmentu bankowania na 2-cyfrowym poziomie. Zamierza wejść na nowe rynki w Europie Zachodniej i przeprowadzać dalsze akwizycje podmiotów konkurencyjncych.
  • Produkcja leków – PBKM odnotowuje systematyczny bardzo dynamiczny wzrost przychodów z produkcji leków do terapii ATMP.
  • Projekt opracowania innowacyjnego leku na ALS (stwardnienie zanikowe boczne) - projekt Polskiego Banku Komórek Macierzystych znalazł się na pierwszym miejscu rekomendowanych projektów przez NCBiR do dofinansowania. Spółka liczy na zakończenie trzech pierwszych faz w ciągu 4 lat i dopuszczenie produktu do sprzedaży już w 2020 roku.

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.