"Nasz biznes wszedł właśnie w wyraźny trend wzrostowy" - czat inwestorski z założycielem i dyrektorem ds. rozwoju Eko Export, Zbigniewem Bokunem | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Czaty
24 paź 2017, 11:55

"Nasz biznes wszedł właśnie w wyraźny trend wzrostowy" - czat inwestorski z założycielem i dyrektorem ds. rozwoju Eko Export, Zbigniewem Bokunem

Notowany od 2010 r. na GPW Eko Export jest czołowym producentem mikrosfery w Europie. W ciągu ostatniego roku notowania spółki znajdują się pod silną presją, choć z drugiej strony, jak przekonują jej przedstawiciele, biznes Eko Exportu wszedł w wyraźny trend wzrostowy. Co zatem dzieje się w spółce? Jak interpretować spadek wyceny i gdzie szukać potencjału na wzrost? Jakie są plany zarządu na dalszy rozwój? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedzi w czasie czatu ze Zbigniewem Bokunem, założycielem i dyrektorem ds. rozwoju Eko Export, który odbędzie się w piątek, 27 października 2017 r. o 12:00.

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Czym zajmuje się Eko Export?

Mikrosfera to sferyczne cząstki krzemianowo-glinowe wypełnione dwutlenkiem węgla i azotem, powstające w wyniku spalania węgla kamiennego w elektrowni. Dzięki swym specyficznym cechom, mikrosfera znajduje szerokie zastosowanie, przede wszystkim w branżach motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej i w produkcji tworzyw sztucznych.

Spółka importuje surowiec głównie z Rosji, Kazachstanu i Polski. Po przetworzeniu w zakładzie produkcyjnym w Bielsku-Białej kieruje blisko 100 proc. produkcji na eksport, głównie do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Ważne kontrakty na 2018 rok podpisane

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni firma podpisała kilka ważnych kontraktów na rok 2018 na dostawy do Europy Zachodniej oraz państw Skandynawii, których łączna wartość wynosi 22,8 mln zł i jest tym samym wyższa niż całkowite przychody Grupy wypracowywane w latach 2014-2016. Spółka szacuje przychody w III kw. na 7,6 mln zł, co oznacza wzrost o 52 proc. w skali roku. Jednocześnie Eko Export obserwuje wyraźny wzrost udziału w przychodach wysokomarżowych mikrosfer produkowanych wg indywidualnego zamówienia klienta.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Zapraszamy na czat inwestorski nt. planów rozwoju Eko Export z jej założycielem i dyrektorem ds. Rozwoju, Zbigniewem Bokunem. Spotkanie rozpocznie się w najbliższy piątek, 27 października o godz. 12:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto sprawdzić przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.