Wyniki finansowe ASBIS za IV kwartał 2020 roku – czat z Dyrektorem ds. Relacji Inwestorskich, Costasem Tziamialisem
Obrazek użytkownika Czaty
26 lut 2021, 06:15

Wyniki finansowe ASBIS za IV kwartał 2020 roku – czat z Dyrektorem ds. Relacji Inwestorskich, Costasem Tziamialisem

ASBISc Enterprises Plc to wiodący dystrybutor produktów IT na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Grupa specjalizuje się w dystrybucji z wartością dodaną (VAD) m.in. sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów. Swoją działalność prowadzi już od 30 lat.

Spółka ma swoją siedzibę na Cyprze i prowadzi sprzedaż już w 56 krajach na świecie. Grupa ASBIS posiada obecnie dwa główne centra dystrybucyjne, zlokalizowane w Pradze oraz w Dubaju, o łącznej powierzchni magazynowej blisko 12 100 m2. Teraz spółka zależna, ASBIS Poland, zwiększa swoją powierzchnię magazynową do łącznie 2 500 m2.

Już 25 lutego ASBIS opublikuje wyniki finansowe za IV kwartał 2020 roku. Jeszcze pod koniec grudnia 2020 r. spółka podwyższyła prognozę zysku netto na 2020 rok. Zgodnie z nową prognozą zysk netto, po opodatkowaniu, będzie kształtował się pomiędzy 32 mln USD a 34 mln USD. Według wstępnych danych opublikowanych przez spółkę w styczniu tego roku, w grudniu 2020 roku ASBIS wypracował skonsolidowane przychody na poziomie ok. 343 mln USD, wobec 265 mln USD w grudniu 2019 roku, co oznacza wzrost o około 29%. Były to najwyższe w historii Grupy miesięczne przychody.

O wynikach finansowych ASBIS za IV kwartał 2020 roku będzie można porozmawiać z Członkiem Rady Dyrektorów i Dyrektorem ds. Relacji Inwestorskich, Costasem Tziamialisem. Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 lutego 2021 r. o godz. 10:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 26 lutego 2021 r. o godz. 10:00, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.