Wyniki finansowe Grupy AMBRA za III kwartał 2020/2021 roku – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
12 maj 2021, 06:25

Wyniki finansowe Grupy AMBRA za III kwartał 2020/2021 roku – czat z zarządem spółki

Grupa Ambra prowadzi działalność na rynku wina już od 30 lat. Spółka jest największym producentem, importerem oraz dystrybutorem win w Polsce. Grupa Ambra jest notowana na Głównym Rynku GPW od 2005 roku.

W swojej strategii zakłada rozwój popularnych marek tj. FRESCO, CIN&CIN czy DORATO, ale również zwiększenie pozycji rynkowej na rynku win i alkoholi premium tj. whisky, brandy czy wódki premium. Co miesiąc sprzedaje średnio około 4 mln butelek wina oraz posiada 34 sklepy pod marką Centrum Wina / Distillers Limited.

To jedna z nielicznych spółek, która regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Zgodnie z wynikami za I półrocze 2020/2021 roku, sprzedaż Grupy AMBRA wzrosła w tym okresie o 6% do 387,6 mln zł. W porównaniu do Polski, na zagranicznych rynkach działalności Grupy sprzedaż rozwijała się zdecydowanie dynamiczniej. Dzięki temu AMBRA umacnia pozycję lidera rynku wina w Europie Środkowej i Wschodniej.

O wynikach finansowych za III kwartał 2020/2021 roku oraz perspektywach rozwoju na rynku wina będzie można porozmawiać z prezesem zarządu spółki, Robertem Ogórem oraz wiceprezesem zarządu, Piotrem Kaźmierczakiem. Spotkanie odbędzie się w środę, 12 maja 2021 r. o godz. 14:30.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 12 maja 2021 r. o godz. 14:30, ale zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.