Oferta publiczna akcji ONDE – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
30 cze 2021, 06:20

Oferta publiczna akcji ONDE – czat z zarządem spółki

Spółka ONDE jest generalnym wykonawcą farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce. Dodatkowo jest istotnym beneficjentem obecnej i planowanej do roku 2050 transformacji energetycznej Polski. W 2020 roku udział wykonawstwa OZE w przychodach firmy wyniósł ponad 80%.

ONDE jest aktywne na rynku budownictwa OZE od wielu lat. W tym czasie wykonała 250 projektów o łącznej mocy 2809,5 MW, z czego 2593 MW przypada na projekty farm wiatrowych, a reszta na projekty farm fotowoltaicznych. W I kwartale 2021 roku ONDE wypracowało 229,6 mln zł przychodów (+246% r/r) oraz 18,9 mln zł EBIT (+ 17,6 mln zł r/r). Backlog projektów realizowanych i zakontraktowanych przez ONDE wyniósł ponad 1 mld zł koniec marca 2021 roku.

Aktualnie trwa IPO spółki, która przygotowuje się do debiutu na Głównym Rynku GPW. Oferta ONDE obejmuje emisję nowych akcji oraz sprzedaż akcji istniejących przez obecnych akcjonariuszy. Cena maksymalna została ustalona na 26 zł za jedną akcję, w związku z tym szacunkowa maksymalna wartość oferty to 444,5 mln zł. Zapisy potrwają do 1 lipca.

O szczegółach oferty publicznej akcji spółki ONDE będzie można porozmawiać z prezesem zarządu, Pawłem Średniawą, wiceprezesem zarządu, Marcinem Szerszeniem oraz wiceprezesem zarządu, Piotrem Gutowskim. Spotkanie odbędzie się w środę, 30 czerwca 2021 r. o godz. 12:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 30 czerwca 2021 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.