Wyniki finansowe Grupy Ambra za 2020/2021 rok – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
16 wrz 2021, 06:45

Wyniki finansowe Grupy Ambra za 2020/2021 rok – czat z zarządem spółki

Grupa Ambra już od 30 lat prowadzi działalność na rynku wina. Spółka jest największym producentem, importerem oraz dystrybutorem win w Polsce. Grupa Ambra jest notowana na Głównym Rynku GPW od 2005 roku i jest jedną z nielicznych firm na warszawskim parkiecie, która regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami.

W swojej strategii zakłada rozwój popularnych marek tj. FRESCO, CIN&CIN czy DORATO, ale również zwiększenie pozycji rynkowej na rynku win i alkoholi premium tj. whisky, brandy czy wódki premium. Co miesiąc sprzedaje średnio około 4 mln butelek wina oraz posiada 34 sklepy pod marką Centrum Wina / Distillers Limited.

Według danych finansowych za III kwartał 2020/2021, sprzedaż Grupy AMBRA w tym okresie wzrosła o 24% do 132,5 mln zł. Do wzrostu sprzedaży w głównej mierze przyczyniła się dystrybucja win spokojnych, wśród których wyróżniały się marki FRESCO, PORTADA, CONO SUR i WINIARNIA ZAMOJSKA. Najdynamiczniej rosnącym rynkiem w tym okresie była Rumunia, gdzie sprzedaż wzrosła o 56,6%.

Już 15 września Grupa Ambra opublikuje wyniki finansowe za 2020/2021 rok. O nich oraz dalszych perspektywach rozwoju na rynku wina będzie można porozmawiać z prezesem zarządu spółki, Robertem Ogórem oraz wiceprezesem zarządu, Piotrem Kaźmierczakiem. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 września 2021 r. o godz. 14:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 16 września 2021 r. o godz. 14:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.