Wyniki finansowe Grupy AMBRA za I kwartał 2021/2022 roku – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
09 lis 2021, 06:15

Wyniki finansowe Grupy AMBRA za I kwartał 2021/2022 roku – czat z zarządem spółki

Grupa Ambra jest obecna na rynku wina już od 30 lat. Spółka jest największym producentem, importerem oraz dystrybutorem win w Polsce. W swojej strategii zakłada rozwój popularnych marek tj. FRESCO, CIN&CIN czy DORATO, ale również zwiększenie pozycji rynkowej na rynku win i alkoholi premium tj. whisky, brandy czy wódki premium.

Spółka jest notowana na Głównym Rynku GPW od 2005 roku. To jedna z nielicznych firm, która regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. W tym roku Grupa AMBRA zamierza wypłacić w postaci dywidendy 23,9 mln zł. Na każdą akcję przypadnie 95 gr, co oznacza, że jest to rekordowa dywidenda w historii. Wypłata nastąpi w dniu 10 listopada. Będzie to już 16 dywidenda, którą podzieli się spółka.

Wypłata rekordowej dywidendy to wynik osiągniętych wyników finansowych w 2020/2021 roku. Sprzedaż Grupy rosła w tempie 13,9% osiągając poziom 673,2 mln w tym okresie. Przełożyło się to na wzrost zysku z działalności operacyjnej (EBIT) o 33,1%, który wyniósł 77,9 mln zł. Sprzedaż rosła najszybciej na dwóch rynkach – rumuńskim oraz czeskim – co wynika z wcześniejszych inwestycji spółki w tych państwach.

O wynikach finansowych za I kwartał 2021/2022 roku oraz perspektywach rozwoju na rynku wina będzie można porozmawiać z prezesem zarządu spółki, Robertem Ogórem oraz wiceprezesem zarządu, Piotrem Kaźmierczakiem. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 listopada 2021 r. o godz. 14:30.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 9 listopada 2021 r. o godz. 14:30. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.