Plany rozwoju Inno-Gene – czat inwestorski z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
19 lip 2022, 10:40

Plany rozwoju Inno-Gene – czat inwestorski z zarządem spółki

Inno-Gene jest jednym z najszybciej rosnących podmiotów na europejskim rynku life science. Notowana obecnie na rynku NewConnect grupa zarządza spółkami działającymi w takich sektorach jak biotechnologia, bioinformatyka, medycyna spersonalizowana czy farmakogenetyka. W pierwszym półroczu br. spółka zrealizowała kluczowe dla dalszego rozwoju projekty inwestycyjne. O tym, jakie są plany Inno-Gene na kolejne kwartały, opowiedzą podczas czatu Jacek Wojciechowicz, prezes zarządu spółki, oraz Rafał Gębicki, członek zarządu spółki.

Grupa Inno-Gene posiada kilkunastoletnie doświadczenie w diagnostyce mikrobiologicznej i wirusologicznej oraz w badaniach genetycznych. Należące do grupy Centrum Badań DNA ma w ofercie ponad 250 badań i testów diagnostycznych wykonywanych metodami genetycznymi i immunologicznymi. W czerwcu br. Grupa uruchomiła w Warszawie kolejny ośrodek badawczy – najnowocześniejsze w Europie laboratorium całogenomowe. Stworzona od podstaw infrastruktura umożliwia wykonywanie badań całego genomu pacjentów, a tym samym odczytanie pełnej informacji genetycznej zakodowanej w ludzkim DNA. Celem Grupy jest szybka komercjalizacja oferty laboratorium, tak aby już w drugim półroczu jego działalność miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe całej Grupy.

W ubiegłym kwartale Grupa Inno-Gene przejęła pakiet akcji Naturativ sp. z o.o. – uznanego w Europie producenta kosmetyków naturalnych. Celem transakcji jest dalsza dywersyfikacja działalności Grupy oraz stworzenie europejskiego lidera w wysokomarżowym segmencie kosmetyków personalizowanych. Personalizacja jest dziś najważniejszym trendem w branży kosmetycznej. Wyzwaniem dla producentów jest jednak dostęp do unikatowych danych zawartych w DNA człowieka. Dzięki nowo otwartemu laboratorium Grupa Inno-Gene jest dziś jedynym europejskim podmiotem zdolnym do szybkiego przeprowadzenia badań całogenomowych we własnym ośrodku. Dzięki temu może oferować produkty klasy premium dla najbardziej wymagających odbiorców z kluczowych europejskich rynków.

O planach rozwoju Inno-Gene na rynku life science będzie można porozmawiać z prezesem zarządu spółki Jackiem Wojciechowiczem oraz członkiem zarządu Rafałem Gębickim. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 lipca 2022 roku, o godz. 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz!

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 19 lipca 2022 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.