Wyniki finansowe Grupy KGHM za 2022 rok - czat z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Mateuszem Wodejko
Obrazek użytkownika Czaty
24 mar 2023, 11:56

Wyniki finansowe Grupy KGHM za 2022 rok - czat z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Mateuszem Wodejko

KGHM Polska Miedź S.A. to spółka specjalizująca się w wydobyciu i przetwórstwie metali surowców naturalnych – miedzi i srebra. KGHM znajduje się w czołówce światowych producentów obu metali.

Spółka w swojej działalności przykłada dużą wagę do klimatu, a do końca 2024 roku planuje przedstawić cele klimatyczne. KGHM prowadzi szereg projektów na rzecz redukcji emisji gazów oraz dywersyfikacji źródeł energii w Spółce. Celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 30% do 2030 roku oraz osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej do 2050 roku. Spółka jest liderem transformacji energetycznej w Polsce, także ze względu na przełomowe projekty badawcze i rozwojowe. Konsekwentnie realizuje projekty podnoszące poziom niezależności energetycznej i autoprodukcji, rozwijając między innymi projekty energetyczne w obszarze OZE.

KGHM, zgodnie ze swoją wizją, pracuje nad wydłużaniem łańcucha wartości oraz nad rozwojem zgodnie z ideą Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Dzisiejsza rzeczywistość w jakiej funkcjonuje KGHM, to tak jak ostatnie lata, dalej trudne, turbulentne otoczenie makroekonomiczne. Wygasająca, ale jeszcze ze swoimi konsekwencjami również dla rynku surowców pandemia COVID-19, teraz agresja Rosji na Ukrainę wpływająca m.in. na ceny metali i surowców energetycznych, niepewna perspektywa gospodarcza Chin, rosnące ceny energii, paliw i żywności, które przełożyły się na wysoką inflację–to wyzwania, z którymi mierzy się KGHM Polska Miedź S.A. i jej podmioty budujące wartość Grupy Kapitałowej KGHM.

O wynikach KGHM za 2022 rok będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się w piątek, 24 marca 2023 r. o godz. 12:00. W spotkaniu spółkę będzie reprezentować Wiceprezes Zarządu ds. finansowych, Mateusz Wodejko.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 24 marca 2023 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.