Cena akcji T-Bull ustalona na 50 zł. Mniej niż połowa akcji znalazła nabywcę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
12 lip 2018, 23:14

Cena akcji T-Bull ustalona na 50 zł. Mniej niż połowa akcji znalazła nabywcę

Deweloper gier T-Bull poinformował o zakończeniu oferty publicznej przeprowadzonej przy okazji przejścia na rynek główny GPW z NewConnect. Cena ostateczna została ustalona w wysokości 50 zł, czyli o 17% niżej od ceny maksymalnej (60 zł na akcję). Spółka pozyskała na dalszy rozwój 2 mln zł.

Indywidualni objęli połowę oferty. Nie będzie redukcji zapisów

T-Bull wyemituje ostatecznie 40 tys akcji, czyli znacznie mniej niż zakładano w prospekcie emisyjnym (100 tys.). Spółka podała, że dla inwestorów indywidualnych przydzielono 21.103 akcje, czyli 53% wszystkich oferowanych walorów. Oznacza to brak redukcji zapisów.

Zobacz także: "Do końca roku planujemy publikację 5 nowych tytułów" - relacja z czatu ze spółką T-Bull, która chce przejść na rynek główny GPW 

Przyspieszenie rozwoju

T-Bull zadebiutował w listopadzie 2016 r. na NewConnect i zapowiedział rychłe przejście na główny parkiet. Od samego początku działalności, spółka skupia się na tworzeniu darmowych gier na urządzenia mobilne. Do tej pory studio stworzyło ponad 200 gier, a kilka tytułów to prawdziwe hity z rekordową ilością pobrań. Obecnie T-Bull pracuje nad ukończeniem własnego systemu multiplayer, który uatrakcyjni rozgrywkę.

Przy okazji przejścia na rynek główny T-Bull wyemitował 40 tys. akcji. Stanowią one 4,1% wszystkich udziałów firmy. Spółka pozyskała 2 mln zł brutto, które przeznaczy na przyspieszenie rozwoju. T-Bull planuje stworzenie trzech nowych, dużych tytułów gier oraz zamierza powiększyć zespół deweloperski.

Debiut za dwa tygodnie

Spółka podała, że przydział nowych akcji nastąpi w środę 18 lipca. Natomiast wprowadzenie do obrotu akcji nowej emisji nastąpi miesiąc później. Lecz wcześniej, bo po około dwóch tygodniach od przydziału nowych akcji rozpocznie się notowanie akcji istniejących i praw do akcji na rynku regulowanym.

Zobacz także: Debiut T-Bull: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce? 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.