Producent gier Creepy Jar planuje debiut na NewConnect w sierpniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
30 lip 2018, 09:29

Producent gier Creepy Jar po 8 miesiącach od IPO zadebiutuje na NewConnect

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji producenta gier survivalowych, spółki Creepy Jar. Inwestorzy po 8 miesiącach od zapisów doczekali się notowania zakupionych akcji.

„ Zarząd Giełdy postanawia wprowadzić do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect następujące akcje zwykłe na okaziciela spółki CREEPY JAR S.A., o wartości nominalnej 1 zł (jeden złoty) każda” - czytamy w komunikacie GPW

Spółka zaoferowała w IPO akcje nowej emisji o wartości 2,1 mln zł (65 zł za akcję) oraz akcje funduszu inwestycyjnego, który ostatecznie sprzedał je w trakcie oferty o wartości około 4,4 mln zł.

Pierwsza gra survival simulation

Zebrane środki Creepy Jar przeznaczył na stworzenie pierwszej własnej gry „Green Hell” w gatunku „survival simulation”. Będzie to symulator przetrwania w dżungli amazońskiej. Jak wynika z memorandum : „w niecodziennym środowisku, z ciekawymi mechanikami i rozwiązaniami niestosowanymi wcześniej w tego typu grach”.
 

Green Hell

Zobacz także: Debiut Creepy Jar: Analiza IPO. Czy warto kupić akcje spółki? 

Gra będzie możliwa do pobrania jako „early access” w przyszłym miesiącu (29 sierpnia). Jest to forma wydania gry, w którym gracz kupuje jeszcze niedokończony produkt finansując dalszą produkcję gry i dzieląc się opiniami. Green Hell będzie dostępna w wersji PC na platformie Steam. Premiera gry zapowiedziana jest na 2019 r.

Debiut możliwy na początku sierpnia

GPW nie określiła jeszcze daty debiutu Creepy Jar, ale zwykle tego typu informacje ogłaszane są w ciągu kilku dni od uchwały wprowadzenia akcji do obrotu. Jeśli i tym razem tak się stanie, to debiutu Creepy Jar możemy spodziewać się już w przyszłym tygodniu.

Zobacz także: Debiuty (IPO) na GPW 2018 r. 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.