Ile musiałbyś zainwestować na debiucie LPP czy KGHM, aby mieć dzisiaj 1 mln złotych? | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
16 maj 2015, 09:03

Ile musiałbyś zainwestować na debiucie LPP czy KGHM, aby mieć dzisiaj 1 mln złotych?

Ile musiałbyś zainwestować na debiucie LPP czy KGHM aby mieć dzisiaj 1 mln złotychStary giełdowy dowcip mówi, że jeżeli chcesz szybko zarobić na giełdzie 1 mln zł to musisz najlepiej zainwestować 2 mln zł. Ale co by się stało, gdyby wydłużyć perspektywę inwestycyjną? Jeżeli udałoby się zainwestować na samym początku w jeden z najbardziej udanych polskich debiutów w historii naszej giełdy, a potem konsekwentnie reinwestować wszystkie zyski i utrzymać zaangażowany kapitał do dzisiaj.

Jakiej skumulowanej stopy zwrotu można było się spodziewać oraz, co być może jest bardziej istotne, jaką średnią roczną stopę zwrotu przynosiłaby taka inwestycja? Ile trzeba by było zainwestować na pierwszej sesji w akcje #LPP, KGHM #KGH, mBanku #MBK, BZWBK #BZW, Żywca #ZWC czy Wawelu #WWL aby mieć dzisiaj 1 mln zł? Policzyliśmy to i wnioski są bardzo ciekawe.

LPP skumulowana stopa zwrotu 18 246%
Następna strona >>

Aby mieć dzisiaj milion złotych wystarczyło zainwestować w akcje LPP na debiucie 5 459 zł, a potem reinwestować wszystkie zyski. To wszystko trwałoby zaledwie 14 lat, a inwestycja przynosiłaby średnią roczną stopę zwrotu w wysokości 45,15%.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.