Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT: O tym jak przebiega praca nad grami Cyberpunk 2077, GWINT i dalszych planach odnośnie gry Wiedźmin | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
08 lis 2017, 07:07

Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT: O tym jak przebiega praca nad grami Cyberpunk 2077, GWINT i dalszych planach odnośnie gry Wiedźmin

Odwiedziliśmy Wiedźmińską karczmę CD PROJEKT. Specjalnie dla czytelników Strefy Inwestorów prezes spółki Adam Kiciński opowiedział o tym, jak przebiegają prace nad grą Cyberpunk 2077 oraz karcianką GWINT. Spotkanie było tym bardziej interesujące, że wycena rynkowa spółki jest dosłownie o włos od przekroczenia wartości 12 mld zł. CD PROJEKT jest najlepiej zachowującą się obecnie spółką z segmentu producentów gier w 2017 roku. Po usłyszeniu tego, co Adam Kiciński ma do powiedzenia, nie będziecie się dziwić dlaczego.

Adam Kiciński zaskoczył nas deklaracją, że w przyszłości CD PROJEKT widzi siebie w segmencie gier multiplayer online. Sporo do myślenia dała nam też sugestia, że gra Wiedźmin może wrócić, ale na pewno w innej formie.
 


Z Prezesem CD PROJEKT spotkaliśmy się w Wiedźmińskiej Karczmie. To z tego miejsca nadawany jest program A Round of Gwent o grze karcianej GWINT.

W tej chwili wycena rynkowa CD PROJEKT zbliża się do 12 miliardów zł. Obecnie spółka pracuje nad dwoma kluczowymi projektami, czyli grą Cyberpunk 2077 i GWINT. Równolegle rozwija też platformę GOG Galaxy. I właśnie te trzy kwestie najbardziej interesowały nas w rozmowie z szefem spółki.

Zobacz także: Gram w Gwinta już miesiąc i myślę, że CD PROJEKT zarobi na nim więcej niż na Wiedźminie III

Prezes Kiciński zadeklarował, że w długim terminie CD PROJEKT widzi siebie w segmencie gier multiplayer typu online i z tego punktu widzenia karcianka GWINT jest projektem strategicznym. Do tej pory spółka pracowała nad jej odpowiednim zbalansowaniem i dopiero na początku 2018 roku zmieni się w serwis i zacznie być szerzej promowana.

Prezes CD PROJEKT zaskoczył nas też innym stwierdzeniem. Możliwa jest kontynuacja serii Wiedźmin, ale w nieco innej formie. Fani i inwestorzy, by nam nie wybaczyli, gdybyśmy na zawsze porzucili ten projekt - stwierdził Adam Kiciński.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.