"Jesteśmy pozytywnie nastawieni do kwestii dopuszczenia urządzenia na rynek amerykański" - relacja z czatu z Zarządem InfoSCAN | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Czaty
28 sty 2019, 17:33

"Jesteśmy pozytywnie nastawieni do kwestii dopuszczenia urządzenia na rynek amerykański" - relacja z czatu z Zarządem InfoSCAN

W poniedziałek, 28 stycznia 2019 r. zorganizowaliśmy czat inwestorski z Zarządem spółki InfoSCAN. W czasie rozmowy przedstawiciele spółki odpowiadali na pytania na temat certyfikacji FDA, rozwoju spółki na rynkach zagranicznych, sytuacji finansowej i perspektyw przejścia na rynek główny GPW. W spotkaniu, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wzięło udział ponad 750 inwestorów. Zarząd spółki odpowiedział na ponad 30 pytań. Zapraszamy do lektury całego zapisu czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat z zarządem InfoSCAN w czasie, którego nasi goście odpowiedzą na pytania dotyczące rozwoju spółki na rynku polskim, perspektyw sprzedaży w Azji Płd. – Wsch oraz Francji, a także procesu certyfikacji FDA.

 

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 28 stycznia 2019 r. o godz. 12:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Dzień dobry! Chcielibyśmy bardzo serdecznie powitać Państwa na czacie. Widzimy, że pytań jest sporo i niektóre tematy często się powtarzają, ale będziemy starać się zaadresować wszystkie kluczowe zagadnienia. Zapraszamy do dyskusji przez najbliższą godzinę jesteśmy do Państwa dyspozycji

Obrazek użytkownika Anonim
Dominik

Panie Prezesie,

 

Proces certyfikacji trwa już ponad rok. Jak to możliwe, że tym etapie (końcowym) certyfikacji FDA stwierdza, że Państwa dotychczasowe dowody są nie wystarczające i prosi o uzupełnienie referencyjności MED Recorder względem już dopuszczonego do obrotu urządzenia. Czego dokładnie zabrakło w państwa dokumentacji i jak to się stało, że dopiero teraz FDA to stwierdziło tym bardziej że wcześniej komunikowało że wyda ostateczną odpowiedź do 19 stycznia.

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Określenie „uzupełnienie referencyjności” określa szeroki wachlarz oczekiwań FDA. FDA ocenia każdy techniczny, medyczny i naukowy aspekt na poziomie drobnych szczegółów, czyta cały wniosek liczący prawie 2000 stron. Każda niejasność, nieścisłość czy niedopowiedzenie jest adresowana do Spółki w pytaniach, na które odpowiadaliśmy, właśnie jako „uzupełnienie referencyjności”.
Bardzo często się zdarza, że dla obu stron przewidziany przepisami czas jest niewystarczający na wyjaśnienie wszystkiego. Jeśli pozostają jakieś niewyjaśnione szczegóły w sytuacji wyczerpania czasu to FDA umożliwia przejście do procedury, w której ocenia całość wniosku holistycznie. Procedura pozwala na dostrzeżenie faktu, że w świetle tych drobiazgów nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa czy funkcjonowania urządzenia, czego następstwem jest dopuszczenie do rynku.

Obrazek użytkownika Anonim
profan

Witam Pana Prezesa !
Moje pytanie dotyczy ostatniej decyzji FDA kierującej do Państwa kolejne zapytania dotyczące certyfikacji MedRecordera. Studiując procedury FDA wychodzi,że dotarliśmy do końcowej fazy certyfikacji i jesteśmy na etapie oczekiwania na List Decyzyjny. Czy w Pana ocenie ostatnie pytania są zagrożeniem dla otrzymania zgody ? Jeżeli nie jest , to tajemnicą, może Pan o nich szerzej powiedzieć niż pojęcie administracyjno-prawne ? Czy dotyczą porównania do predykatu, czy są związane z opisem produktu, procesem wprowadzania urządzenia na rynek, dostosowaniem opisu do rynku USA, instrukcją obsługi itp. Czy przewidujecie Państwo w kolejnym etapie ponowne odrzucenie i czy ono wg procedury 510(k) może nastąpić. Czy możemy rozumieć, iż na tym etapie zgoda jest pewna, tylko Spółka będzie w trybach wskazanych przez FDA , ciągle dopytywana o kolejne szczegóły ,pomijam powody.

 

Dziękuję

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Procedura 510k dla MED Recordera wciąż jest w toku. Etap, w którym jesteśmy polega na ocenie holistycznej wniosku, w którym porównujemy nasze urządzenie do predykatu. Zdaniem naszym i naszego konsultanta dostarczyliśmy wystarczająco dużo dowodów na bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie produktu. Etap administracyjno-prawny polega na przedstawieniu osobom decyzyjnym tych aspektów wniosku, które z punktu widzenia przepisów prawnych regulujących rynek wyrobów medycznych w USA, pozwalają FDA na podjęcie decyzji pozytywnej dla Infoscan. Procedura umożliwia Spółce i konsultantowi na przedstawieniu decydentom FDA nieistotności pozostałych braków z punktu widzenia całości wniosku i wymagań prawnych rynku. Takie podejście zostało zarekomendowane przez konsultanta pracującego nad wnioskiem i uzupełnieniami do niego. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do finału certyfikacji.

Obrazek użytkownika Anonim
rosek

Panie Prezesie, czy w pytaniach otrzymanych w lipcu od fda nie byłobpytania o zgodność medrecordera z już istniejącym? jest to informacja fundamentalna,jeżeli chodzi o procedurę 510k ktora zawiera się na początku.

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Istotą procedury 510k jest porównanie nowego produktu do obecnego na rynku z założeniem istnienia różnic technologicznych pomiędzy nimi. Element dyskusji tych różnic we wniosku ma charakter administracyjno-prawny i opracowywany jest przez konsultanta.

Obrazek użytkownika Anonim
Marcin

Dzień dobry.
Proszę o informację, co jest dokładnie jest przedmiotem wątpliwości ze strony FDA? Czy kwestia referencyjności do innego urządzenia nie była badania we wstępnej fazie wniosku? Czy pojawiała się we wcześniejszych pytaniach z FDA?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Ocena referencyjności odbywa się przez cały proces oceny wniosku. FDA nie ma prawa zadawać pytań wprost – tak, aby sugerowały one działania pozwalające w łatwy sposób dostarczać oczekiwanych przez nich informacji. Pytania są obszarowe, a przygotowywane odpowiedzi, nawet precyzyjnie adresujące pytanie, okazują się nie dostarczać FDA oczekiwanej informacji. Powoduje to kolejną rundę pytań, w której FDA zapytuje precyzyjniej – wciąż jednak nie w punkt.

Obrazek użytkownika Anonim
Seba

Jakież to informacje z FDA upoważniły zarząd do zapewniania inwestorów , że decyzja będzie do 18.01.2019 ?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

FDA przekazała spółce informacje o zamiarze wydania finalnej decyzji do 18 stycznia 2019 o czym informowaliśmy w raporcie bieżącym.

Obrazek użytkownika Anonim
Michał

Kiedy planujecię Państwo przesłać brakujące dokumenty do FDA?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Licząc od 18 stycznia mamy 30 dni kalendarzowych na przekazanie swojego stanowiska, jednak nie zakładamy, że będziemy maksymalnie wykorzystywać ten czas. Prace nad opowiedziami trwają w zasadzie od 19 stycznia.

Obrazek użytkownika Anonim
rosek

Witam, czy posiadają pańatwo wymagane przez fda dodatkowe dowody na referencyjność urządzenia, jeżeli tak to czemu nie zostały one przedstawione wcześniej przy rozpoczęciu procedury?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Zdaniem naszym i naszego konsultanta dostarczyliśmy wystarczająco dużo dowodów na bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie produktu. Dotychczasowy etap procedury koncentrował się na uzupełnianiu i wyjaśnianiu szczegółów technicznych dokumentów potwierdzających referencyjność – takich jak raporty z badań w akredytowanych laboratoriach. Pytania dotyczyły takich szczegółów jak warunki przeprowadzania testów czy treść samych raportów. Dostarczyliśmy wszystkie informacje aż do chwili gdy FDA przestał zadawać kolejne pytania. Czas na szczegółowe pytania się skończył i doszliśmy do etapu, w którym FDA oceni wniosek jako całość. Jest to etap ostateczny i decyzja dla tego wniosku będzie nieodwołalna.

Obrazek użytkownika Anonim
Bartek

Czy FDA nie przeciąga sprawy celowo, po to aby chronić rynek amerykański i dbać o własnych producentów, co jest zgodne z polityką Trumpa?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Nie posiadamy takich informacji.

Obrazek użytkownika Andrzej Ziółkowski
Andrzej Ziółkowski

Witam.
Dlaczego FDA po przekazaniu informacji do spółki o tym ze do 18.01 przekaże finalną decyzje nie robi tego, a wręcz ma kolejne pytania, wątpliwości? Oraz dlaczego mają aż 60 dni na rozpatrzenie po tym jak dostaną od Państwa odpowiedzi, uzupełnie brakujących kwestii referencyjności.

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Dotąd proces oceny naszego wniosku przebiega zgodnie z procedurami przyjętymi w FDA. Procedury oceny holistycznej zakłada właśnie taki maksymalny czas. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na tym etapie oceniającymi będą przełożeni dotychczasowego zespołu oceniającego.

Obrazek użytkownika Anonim
kokosowy

Niedługo zapadnie termin na spłatę obligacji. Czy spółka zamierza je spłacić czy rolować. Czy ma zapewnioną promesę przedłużenia okresu oraz na jakich warunkach (czy więcej niż 10%)?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Spółka jest w kontakcie z obligatariuszami i z częścią z nich już ma osiągnięte porozumienia. Sprawa zapadających obligacji może być zaadresowana w drodze ich spłaty lub rolowania na kolejny okres. Z takich scenariuszy zamierzamy skorzystać.

Obrazek użytkownika Skimixa
Skimixa

Proszę o oszacowanie przychodów w 1 Q 2019 i całym 2019 roku. Dziękuję

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Nie publikowaliśmy prognozy finansowej, więc nie możemy przekazać takiej informacji. Natomiast liczymy, że efekty działań sprzedażowych na rynkach zagranicznych i w Polsce będą widoczne już w raporcie za pierwszy kwartał 2019 r.

Obrazek użytkownika Anonim
em

Panie Prezesie,
Jakie znaczenie dla Spółki ma opuszczenie z grona akcjonariatu (zejście poniżej 5%) przez Formonar Investments ?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Wyjście jednego z akcjonariuszy nie ma wpływu na bieżącą działalność spółki. Mogą Państwo zwrócić uwagę, że wspomniany akcjonariusz od dwóch lat nie angażował się w życie spółki – nie rejestrując się na walne zgromadzenia w ostatnich dwóch latach. Ponadto, w grudniu 2017 r. ograniczył swoje zaangażowanie schodząc poniżej 10%.

Obrazek użytkownika Anonim
Stary

Witam, co w przypadku, gdy decyzja FDA, będzie negatywna, czy warto inwestować w działania na rynku amerykańskim zmierzające do podpisania umów z klinikami?, i czy mogą relatywnie pomóc w podjęciu pozytywnej decyzji przez Amerykanów?Czy spółka ma plan "B"?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Jesteśmy pozytywnie nastawieni do kwestii dopuszczenia urządzenia na rynek amerykański. Dlatego nasza spółka zależna kontynnuje działania związane z pilotażami, nawiązywaniem relacji z liderami opinii. Jak dotąd otrzymany feedback z USA - szpitali, klinik typu sleep lab, lekarzy - wskazuje, że nasze urządzenie jest potrzebne na tym rynku.

Obrazek użytkownika Anonim
Paweł

Kiedy przejście na główny parkiet , proszę o konkrety a nie odpowiedz planujemy w tym roku.

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Przejście na główny parkiet uzależnione jest od dwóch czynników: proceduralnego i wymogów kapitalizacji. Wymagana do przejścia z NewConnect na główny rynek GPW to 12 mln euro. Liczymy, że wartość spółki istotnie wzrośnie po otrzymaniu FDA oraz wyników z działań sprzedażowych prowadzonych na innych rynkach. Wówczas zasadne będzie złożenie prospektu emisyjnego do KNF.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Kiedy ma zostac dopieta ostatnia emisja akcji- czyli kiedy akcje pojawia sie na kontach maklerskich inwestorow?

 

Dziekuje za odpowiedz.

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Emisja obecnie czeka na rejestrację w KRS. Równolegle przygotowaliśmy kompletny dokument informacyjny na giełdę. Po zatwierdzeniu go przez GPW, walory zostaną dopuszczone i znajdą się na rachunkach maklerskich. W zależności od procedowania wniosku przez giełdę cała procedura powinna zakończyć się w 1,5 -2 miesiące.

Obrazek użytkownika Anonim
Marcin

Dzień dobry,
Co jest powodem przedłużenia rozmów ze spółką francuską? Czy zgoda FDA ma jakiekolwiek znaczenia dla uruchomienia badań we Francji?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

MED Recorder ma certyfikat CE i jest dopuszczony do obrotu w całej Unii Europejskiej. Dlatego oczekiwania na zgodę FDA nie ma wpływu na działalność we Francji. Obecnie jest w fazie zaawansowanego procedowania umowy z Bayard Medical. Umowa będzie dotyczyć udzielenia licencji na rynek francuski oraz afrykańskie kraje francuskojęzyczne oraz sprzedaży urządzeń. Intencją partnera jest zrealizowanie pierwszego zamówienia jeszcze w tym kwartale.

Obrazek użytkownika Anonim
Kamis

Witam, Czy Infoscan pracuje nad sprzedażą w Chinach ? Czy cieżko wejść jest na taki rynek z urzedzeniem Med Recorder? Ostatnio podobna firma do Infoscan - Braster przeciera szlaki w Chinach... Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Obecnie nie prowadzimy działań związanych z rynkiem chińskim. Koncentrujemy się teraz na regionie Azji Południowo – Wschodniej, a szczególnie na 3 rynkach - Indonezji, Malezji i Filipin. To rynki łącznie zamieszkane przez około 400 mln osób. Działamy w tych krajach w niskokosztowym modelu dzięki lokalnemu partnerowi.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Czy wejście na rynek amerykański jest dla spółki kluczowe? Jakie działania spółka zamierza podjąć w przypadku nie uzyskania zgody od FDA? Czy można się jakoś od tego odwołać?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Rynek amerykański jest kluczowy dla spółki, ale nie jest jedynym strategicznym kierunkiem rozwoju działalności Infoscan. Spółka już działa w trzech krajach azjatyckich jak Filipiny, Malezja, Indonezja, gdzie już zostały wykonane pierwsze płatne procedury. Po drugie prowadzimy zaawansowane rozmowy w kwestii umowy na rynek francuskim, w której spodziewamy się pierwszym zamówień zaraz po podpisaniu umowy. Po trzecie prowadzimy działania na rzecz zwiększenia sprzedaży w Polsce poprzez wprowadzenie nowego modelu działania (wydawania diagnozy medycznej) oraz współpracy z sieciami klinik.

Obrazek użytkownika Anonim
January

Czy spółka prowadzi rozmowy ws rozszerzenia działalności w Polsce? Jeśli tak, to kiedy można spodziewać się rezultatów?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

W Polsce jesteśmy w trakcie rejestracji podmiotu leczniczego. Natomiast intensywnie pracujemy nad nawiązaniem współpracy z sieciami klinik i gabinetami stomatologicznymi. 26 listopada podpisaliśmy umowę z pierwszą kliniką dentystyczną. Operacyjnie jesteśmy gotowi do rozpoczęcia usług w ramach tej umowy niezwłocznie po uzyskaniu statutsu podmiotu leczniczego. Spodziewamy się uzyskaniu tego statusu w lutym. Równoległe prowadzimy szereg rozmów z klinikami medycznymi i negocjujemy kolejne umowy. Dodatkowo, sprzyja nam fakt, że problematyka bezdechu sennego staje się coraz bardziej zauważalna w środowisku medycznym i naukowym.

Obrazek użytkownika Anonim
Zenek

Kiedy można spodziewać się oficjalnych informacji z w.w deklaracji?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Proszę Państwa pracujemy, aby finalizacja tych zapowiedzi była jak najszybciej. Pracy jest naprawdę sporo. Równoległe do działań związanych z rynkiem amerykańskim, zajmuje się Azją, Francją i Polską, gdzie oprócz MED Recordera rozwijamy również projekt cardio.link. Wszystko to, w kilkunastuosobowym zespole. Mamy dużą determinacje w skutecznym doprowadzeniu wszystkich tematów do finału.

Obrazek użytkownika Anonim
Bolek

Dzień dobry,
Projekt Amulet co nowego, na jakim jest etapie ?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Spółka przygotowała urządzenie mobilne pozwalające na wykonywanie badań w domu pacjentów. Aktualnie przekazujemy wyprodukowane urządzenia do testów oraz szlifujemy oprogramowanie wbudowane do urządzenia. Bierzemy udział w tworzeniu planu komercjalizacji rozwiązania.

Obrazek użytkownika Anonim
January

Jak wygląda sytuacja w Cardio Link? Kiedy można spodziewać się certyfikacji w UE, a kiedy złożenia wniosku do FDA? Które rynki będą tu najistotniejsze?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Testowa wersja urządzenia jest gotowa. Prace audytorskie dotyczące certyfikacji zaplanowane są na marzec. W kwestii FDA - najpierw chcemy skupić się na rynku UE, a następnie rozpoczniemy prace związane z wejściem do USA. W ramach projektu ubiegamy się o dofinansowanie z NCBiR w ramach programu "Szybka Scieżka". Na przełomie lutego i marca spodziewamy się odpowiedzi w tym zakresie.

Obrazek użytkownika Anonim
Morgan

Jak wszyscy wiemy, spółka jest w fazie rozwoju. Czy na obecnym etapie spółka ma zapewnione finansowanie? Czy w przeciągu kilku miesięcy nie ma planów emisji akcji w celu podtrzymania płynności finansowej i realizowania rozpoczętych projektów?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Spółka ma finansowanie na bieżące działania. Dodatkowo, rozmawiamy na temat finansowania obrotowego zabezpieczającego możliwość skalowania procesu produkcji w związku z negocjowanymi nowymi kontraktami (np. Francja).

Obrazek użytkownika Anonim
kloni

Czy spółka poinformuje akcjonariuszy o przesłaniu odpowiedzi do FDA?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Tak, poinformujemy o tym fakcie.

Obrazek użytkownika Anonim
em

Panie Prezesie,
Jakie kierunki ekspancji planujecie obrać w 2019 r. ?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Naszymi priorytetami na ten rok są trzy kierunki – Azja (Malezja, Indonezja, Filipiny), Europa (Francja i Polska) oraz USA. Głównym celem jest generowanie znaczących przychodów i praca nad uzyskaniem dodatniej rentowności biznesu. Od strony produktu chcemy skomercjalizować nasze drugie urządzenie (cardio.link) i jednocześnie wzbogacić je o nowe funkcjonalności. W Polsce chcemy również zwiększyć świadomość zagrożeń wynikających z zaburzeń oddychania podczas snu.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Dzień dobry,
Bardzo mocno Państwu kibicuję!
1) Poproszę o nieco informacji na temat pilotaży przeprowadzanych w USA. Czy zakończono już II etap w Clayton Sleep Institute? Jakie jest nastawienie Państwa tamtejszych partnerów - czy opóźnienie decyzji FDA nie wpływa na potencjał rozwoju na tym rynku? (RB 37/2018)
2) Proszę również o informację na temat spółki ScanLink - czy otrzymała już status podmiotu medycznego i czy rozpoczęto sprzedaż badań w Polsce (RB 51/2018)
3) Czy certyfikacja FDA może wpływać na negocjacje prowadzone przez Państwa na innych rynkach?

 

Bardzo dziękuję za otrzymane odpowiedzi i mocno trzymam kciuki za Państwa biznes - nie tylko za FDA :-)

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Odp 1-2): Kontynuujemy prace zgodnie z dotychczas przekazywanymi raportami. W przypadku istotnych wydarzeń z tym związanych będziemy publikować kolejne raporty.
Odp 3) Certyfikacja FDA nie wpływa na negocjacje prowadzone w innych rejonach geograficznych. Proszę pamiętać, że urządzenie MED Recorder posiada certyfikaty dopuszczające na rynek UE oraz pozwolenia na użytkowanie na Filipinach.
Dziękujemy za zaufanie

Obrazek użytkownika iLuminaTi
iLuminaTi

Kiedy można spodziewać się finalnej umowy z Francją? Kiedy również poznamy wartość tych umów?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Odpowiadaliśmy na to pytanie w pierwszej części czatu. Przypomnimy, że trwają zaawansowane negocjacje umowy regulujące również kwestie pierwszych zamówień. O wartości umowy poinformujemy raportem bieżącym w momencie jej podpisania.

Obrazek użytkownika Anonim
Reprezentant

Kiedy planowana jest emisja raportu z ostatniego kwartału?

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

W tym tygodniu podamy terminy raportów okresowych publikowanych w 2019 r.

Obrazek użytkownika Zarząd InfoSCAN
Zarząd InfoSCAN

Szanowni Państwo,
dziękujemy za olbrzymie zainteresowanie i liczne pytania. Tak jak podkreślaliśmy na początku staraliśmy się zaadresować wszystkie kluczowe zagadnienia, odpowiadając merytorycznie i na temat. Naszym celem jest prowadzić komunikację z inwestorami w sposób transparentny i zrozumiały. Jeżeli są sprawy, które nie zostały zaadresowane w trakcie czatu zapraszamy do zadania ich mailem na adres info[at]infoscan[dot]pl. Jeszcze raz dziękujemy za uwagę!

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.