"Do 2021 roku chcemy zainwestować w nasze projekty ponad trzy razy tyle, co w ciągu ostatniej dekady" - zapraszamy na czat z zarządem Selvita | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Czaty
06 lut 2018, 09:39

"Do 2021 roku chcemy zainwestować w nasze projekty ponad trzy razy tyle, co w ciągu ostatniej dekady" - zapraszamy na czat z zarządem Selvita

Branża biotechnologiczna jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Na polskim rynku kapitałowym Selvita znajduje się w ścisłym gronie liderów. W związku z planami samodzielnego finansowania wczesnych faz badań nad innowacyjnymi lekami i komercjalizacji projektów na późniejszych niż do tej pory etapach rozwoju, spółka prowadzi wtórną publiczną ofertę akcji. Zapraszamy do wzięcia udziału w czacie z zarządem Selvity, który odbędzie się w czwartek, 8 lutego 2018 r. o godzinie 11:30.

Publiczna oferta akcji już trwa

Wielkość oferty nie przekroczy 2.200.000 akcji nowej emisji serii H. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 61 zł za jedną akcję. Zapisy dla inwestorów indywidualnych trwają od 2 do 14 lutego.

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Pozyskane w ofercie publicznej środki spółka zamierza przeznaczyć na rozwój segmentu innowacyjnego i rozwijanych w jego ramach projektów w obszarze onkologii. Pozyskanie kapitału w ramach emisji jest kolejnym krokiem, który ma na celu dalsze rozbudowanie i rozwój zdywersyfikowanego wachlarza projektów innowacyjnych, od wczesnych etapów rozwoju, do projektów w fazie klinicznej.

SPO pozwoli pozyskać kapitał na realizację strategii rozwoju spółki w latach 2017-2021

Zgodnie z opublikowaną strategią na lata 2017-2021 Selvita zamierza kontynuować rozwój projektu SEL120 w I fazie badań klinicznych oraz podpisać kontrakt partneringowy w II fazie badań klinicznych, na warunkach kilkukrotnie lepszych niż w przypadku kontraktu na SEL24. Selvita planuje również sprzedaż jednego projektu rocznie w latach 2018-2020, dalszy dynamiczny wzrost przychodów w segmencie usługowym, a także zakłada wzrost kapitalizacji spółki powyżej 2 mld zł.

Łączne nakłady finansowe związane z planami inwestycyjnymi na lata 2017-2021 wyniosą ok. 390 mln zł, z czego 140 mln zł Selvita planuje pokryć ze środków od inwestorów, a pozostałą kwotę z grantów oraz środków własnych.

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Zapraszamy na czat z zarządem Selvity - prezesem Pawłem Przewięźlikowskim, wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym Bogusławem Sieczkowskim i wiceprezesem oraz dyrektorem ds. naukowych Krzysztofem Brzózką, w trakcie którego w trakcie którego nasi goście odpowiedzą na pytania dotyczące trwającej emisji akcji, sytuacji finansowej spółki oraz przyjętej strategii rozwoju.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 8 lutego 2018 r. o godz. 11:30. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.