Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Ostatnia szansa na duże dywidendy z 9 spółek

Ostatnia szansa na duże dywidendy z 9 spółekSezon dywidendowy zbliża się ku końcowi. Mimo to, jest trochę czasu by zbudować portfel akcji, które wypłacą dywidendę jeszcze w tym roku. Takich spółek na GPW wciąż jest 65. Sprawdziliśmy, które z nich przy obecnym kursie akcji są najbardziej atrakcyjne. Przeanalizowaliśmy także, które dają nadzieję na kontynuowanie obecnej polityki dywidendowej w przyszłych latach.

Jak inwestować na giełdzie w lipcu 2015 - Giełdowa Analiza Wideo z 1 lipcaJak inwestować na giełdzie w lipcu 2015? Sprawdź teraz najnowszą analizę wideo! Znajdziesz w niej podsumowanie wydarzeń rynkowych z czerwca 2015 r., komentarz bieżącej sytuacji i prawdopodobny scenariusz na najbliższą przyszłość, na zagranicznych rynkach finansowych i w Polsce.

Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Dywidendy w sektorze bankowym. Czy obecna sytuacja to okazja inwestycyjna?

Dywidendy w sektorze bankowym. Czy obecna sytuacja to okazja inwestycyjna?W czasie ostatnich dwóch miesięcy sektor bankowy uległ znacznej przecenie. Z racji swojej wagi pociągnął za sobą cały rynek. Za ten stan częściowo odpowiada sytuacja międzynarodowa, ale też i obniżenie dywidend banków, spowodowane zaleceniami KNF, w związku z sytuacją franka szwajcarskiego. Czy obecnie mamy do czynienia z okazją inwestycyjną? Czy możemy skorzystać na spadkach sektora bankowego? Policzmy i sprawdźmy.

Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz

Analiza IPO Esotiq & Henderson S.A.: Czy warto kupić akcje spółki?

Analiza IPO Esotiq & Henderson S.A.: Czy warto kupić akcje spółki?W czwartek 25 czerwca Esotiq & Henderson S.A. rozpoczyna ofertę publiczną. Jest to spółka znana inwestorom, notowana na rynku NewConnect. Wraz z przejściem na rynek główny GPW przeprowadza emisję akcji w celu sfinansowania rozwoju nowej marki. Jak spółka wygląda na tle konkurencji? Czy warto zainteresować się tą ofertą? Do jakiego typu inwestora jest ona skierowana? Jakie szanse na zyski mają inwestorzy? Przyjrzyjmy się bliżej spółce, dla której rynek NewConnect stał się już za mały. Zapraszamy do lektury.

Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Czego Piketty nauczył mnie o inwestowaniu

Kategoria: 

Czego Piketty nauczył mnie o inwestowaniuKsiążka "Kapitał w XXI wieku" to absolutny bestseller, jeśli chodzi o literaturę ekonomiczną. Ostatni raz na tak szerokie wody, z literatury ekonomicznej, wypłynęła wydana 80 lat temu książka Keynesa "Ogólna teoria zatrudnienia, procentu i pieniądza". Jak zwykle w przypadku takiego sukcesu pojawiło się tyle samo zwolenników, co i przeciwników Pikettego. Największej krytyce zostało podane zwłaszcza stwierdzenie o tym, że stopa zwrotu z kapitału jest wyższa od wzrostu gospodarczego.

Obligacje czy dywidendy spółek z WIG20 – sprawdzamy co daje lepsze stopy zwrotuJakie stopy zwrotu można osiągnąć inwestując w obligacje prestiżowych spółek z WIG20? Czy warto inwestować na tym rynku? Czy może lepiej kupić największe dywidendowe spółki i czerpać korzyści z corocznych wypłat zysku dla akcjonariuszy? Postanowiliśmy porównać ze sobą stopy wypłacanych dywidend z rentownością obligacji emitowanych przez spółki z WIG20. Wnioski mogą zaskoczyć niejednego inwestora.

Analiza IPO Enter Air S.A.: Czy warto kupić akcje, debiutującej spółki?W poniedziałek 22 czerwca rozpoczyna się oferta publiczna największej czarterowej linii lotniczej w Polsce, spółki Enter Air S.A. Jest to młoda firma, która działa od pięciu lat. Teraz wchodzi na giełdę, by zmodernizować i powiększyć flotę 17 samolotów oraz poszerzyć zakres działalności. Czym spółka wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie szanse i ryzyka przed nią stoją? Dla jakiego typu inwestora jest to inwestycja? Czy warto wziąć udział w tym IPO? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tej analizie.

W I kwartale 2015 akcje w portfelu posiadało 55% dorosłych amerykanów. Ilu jest inwestorów giełdowych w Polsce?Stare giełdowe powiedzenie mówi, że należy kupować akcje kiedy nikt nie interesuje się giełdą i sprzedawać, gdy taksówkarz chwali się swoimi inwestycjami. Według instytutu Gallupa w 1 kwartale 2015 roku 55% dorosłych amerykanów było świadomie zaangażowanych w rynek akcji. Przekonajmy się czy to historycznie dużo czy mało i oszacujmy ile procent dorosłych Polaków świadomie inwestuje na giełdzie.

Strony