| StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

WIDEO: Dlaczego szczyt i dołek na giełdzie jest tylko jeden?

Kiedy ktoś zadaje mi pytanie - "Paweł, na czym polega inwestowanie na giełdzie?" zawsze odpowiadam: "Na bezczynności. Inwestor sukcesu musi potrafić siedzieć na "tyłku".

Gdy sytuacja na giełdzie wygląda źle trzeba posiadać umiejętność pozostania poza rynkiem i cierpliwie czekać na powrót koniunktury. Tego samego wymaga od nas, inwestorów również powrót giełdowych wzrostów. Kiedy pojawi się hossa na horyzoncie, a nam udało się ją rozpoznać należy kupić akcje i pozostać bezczynnym. Dać sobie spokój z kombinowaniem. Dlaczego tak jest dowiesz się z poniższego, 4,5 minutowego wideo.

Pobierz teraz darmowy e-book "Jak analizować wykresy giełdowe".

Pozdrawiam i życzę dużych zysków,
Paweł Biedrzycki

P.S. Z powyższego video dowiesz się też dlaczego akcje, które kupiłeś nie chcą rosnąć do czasu aż nie podejmiesz decyzji o ich sprzedaży. Czy często Ci się to zdarza?

Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Zapaść amerykańskiego dolara!

W związku z powszechnie pojawiającymi się wśród analityków opiniami o tym, że Dolar powinie przestać już spadać a ceny surowców już nie powinny rosnąc zdecydowałem się zamieścić w strefie fragment interesującego wykładu wraz z tłumaczeniem głównych tez.
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Zasady bogatego inwestora

Poniżej zamieszczam kilka nagrań Video, w których omawiane są podstawowe zasady bogatego inwestora. Można znaleźć w nich krótkie omówienie najważniejszych zasad inwestowania w akcje, takich jak moment wejścia w spółkę, zarządzanie portfelem, dywersyfikacja ryzyka określanie współczynnika zysku do straty.
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

5 zasad inwestowania

Dwa krótkie i zwięzłe w treści filmy o zasadach inwestowania. Warto obejrzeć!

Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Rozmowa z Guru inwestowania Warrenem Buffettem

Są osoby, które płacą za lunch z tym człowiekiem 610 tyś dolarów.Ty masz okazję za darmo usłyszeć co Warren Buffett myśli o inwestowaniu, rządzie, przyszłości USA i okazjach inwestycyjnych. Rewelacyjne video.
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Warrenn Buffett

Niezwykle interesująca przemowa Warrena Buffetta na University of Florida.
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Druga część historii pieniądza i Rezerwy Federalnej

Druga część porażającego dokumentu!Jeżeli to, co mówią w tym film jest prawdą, to cały system monetarny świata leży we władaniu grupy prywatnych osób, które dowolnie mogą sterować światową gospodarką wprowadzając ją na zmianę w szybki rozwój i depresję. Film, który mocno daje do myślenia.
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Pierwsza część historii pieniądza i Rezerwy Federalnej

Prawdopodobnie będzie to najlepszy film historyczny jaki kiedykolwiek widziałeś! Prezentuje on spiskową teorię dziejów w jaki sposób pewne historyczne postaci budowały swoją władzę dzięki produkowaniu pieniędzy właściwie z niczego. Atutem tego filmu jest to, że w świetny sposób ukazuje czym tak naprawdę są pieniądze.
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Phantom shares

Raport specjalny telewizji Bloomberg pod tytułem "Phantom Shares".Coś niesamowitego! Amerykanie wymyślili sposób na 100% pewne zyski z inwestowania. Nazywają to "goła krótka sprzedaż". Jestem w szoku, że na tak dojrzałym rynku może dochodzić do takich przekrętów. Strach pomyśleć jakie by "przekręty szły" gdyby u nas upowszechniła się krótka sprzedaż. Gorąco zachęcam do obejrzenia filmu, bo to po prostu coś niesamowitego!
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki

Steve Jobs na Uniwersytecie Stanford

Czasami zastanawiam się dlaczego są na świecie osoby które odniosły niesamowity sukces i takie które nic nie osiągnęły. Czy to jest tylko kwestia przypadku? Dlaczego jest taka dysproporcja. Od wielu osób można usłyszeć, że ludzie sukcesu żerują na tych nieszczęśliwych. Oczywiście to całkowita bzdura. Moim zdaniem sukces w jakiejkolwiek dziedzinie to w ponad 50% nastawienie. Dopiero na pozostałe 50% składa się wiedza, praca, i odrobina szczęścia.