LUG dostarczył pierwszą partię opraw LED do Argentyny | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 wrz 2017, 10:30

LUG dostarczył pierwszą partię opraw LED do Argentyny

LUG zrealizował pierwszą dostawę dwóch tysięcy sztuk opraw ledowych w ramach umowy z Rządem Prowincji Misiones w Republice Argentyny. To pierwsza część kontraktu o rekordowej wartości blisko 21 mln euro. Debiutancka partia opraw powstała w zielonogórskich zakładach produkcyjnych LUG SA, kolejne dostawy będą już montowane w nowej fabryce w Argentynie, której otwarcie planowane jest na początek października 2017 r.

LUG Argentina S.A. oficjalnie rozpoczął swoją działalność w dniu wpisania do argentyńskiego rejestru przedsiębiorców, tj. 30 sierpnia 2017 r. Trwają jeszcze prace związane z budową zakładu produkcyjnego. Ich zakończenie planowane jest na początek października. To nie przeszkodziło firmie w zrealizowaniu pierwszego zamówienia i przygotowaniu dostawy dwóch tysięcy sztuk nowoczesnych opraw ledowych. Pierwsza partia została wyprodukowana w zielonogórskich zakładach Grupy LUG.

Prace inwestycyjne związane z oddaniem do użytku fabryki trwają, nie przeszkodziło nam to jednak w przygotowaniu pierwszego zamówienia i dostarczeniu dwóch tysięcy sztuk opraw oświetleniowych Prowincji Misiones.

komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Nowy podmiot w Grupie Kapitałowej LUG S.A. skoncentruje się na rozwoju energooszczędnych rozwiązań ledowych. Rolą argentyńskiej spółki jest prowadzenie działalności przemysłowej obejmującej m.in. produkcję i montaż opraw oświetleniowych oraz sprzedaż opraw oświetleniowych. LUG Argentina S.A. będzie prowadzić także działalność doradczą w zakresie technologii oświetleniowej, w tym na rzecz projektów związanych z oszczędzaniem energii.

Budowa fabryki na terenie parku technologicznego Parque Industrial S.A.P.E.M.  jest już na ukończeniu. Przewidywany termin zakończenia budowy to przełom września i października. W październiku rozpoczniemy prace związane z instalacją linii produkcyjnej. Szacujemy, że zgodnie z harmonogramem inwestycji, fabryka pełną zdolność produkcyjną osiągnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

dodaje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Nowy zakład produkcyjny będzie miał powierzchnię około 1600 m kw. Zatrudnienie znajdzie w nim kilkadziesiąt osób. Linia produkcyjna będzie produkować nowoczesne oprawy przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi czy budynki użyteczności publicznej. Inwestycja w Argentynie pozwoli zwiększyć moce produkcyjne i osiągnąć pełną wydajność. Cały projekt będzie realizowany etapowo, przy jednoczesnym zwiększaniu obecności LUG na argentyńskim rynku.

O Spółce

LUG S.A. to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG S.A. – jednego z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 26 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG S.A., LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brazil Ltda, LUG Lighting UK Ltd. oraz TOW LUG Ukraina. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW. W połowie 2017 r. spółka rozpoczęła przygotowania do przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW.

Źródło: Spółka, #LUG

Ostatnie wiadomości