Infoscan dostarczy prototypy videootoskopów dla Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 wrz 2017, 14:40

Infoscan dostarczy prototypy videootoskopów dla Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach

Spółka telemedyczna Infoscan S.A. rozpoczyna współpracę z Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach w zakresie wsparcia w realizacji nowatorskiego systemu telerehabilitacji narządów zmysłów. Firma wykona prototypy videootoskopów – cyfrowych narzędzi laryngologicznych używanych w badaniu ucha.

Wartość umowy, którą podpisał Infoscan to 179 tysięcy złotych, a realizacja zaplanowana jest na koniec września. Wykonanie prototypów jest częścią dużego projektu, który realizuje Centrum Słuchu i Mowy w obszarze telerehabilitacji narządów zmysłów.

Infoscan ma duże kompetencje technologiczne w zakresie telemetrii. Oprócz tworzenia autorskich rozwiązań, które rozwijamy w spółce zdecydowaliśmy się podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem poprzez usługowe przygotowanie prototypów. Umowa z Centrum Słuchu i Mowy jest również kontynuacją naszej strategii współpracy z ośrodkami medycznymi i naukowymi. W ramach tych działań w sierpniu podpisaliśmy list intencyjny z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku na badanie 5 tys. osób w zakresie diagnostyki bezdechu sennego 

podkreśla Jacek Gnich, Prezes Infoscan.

List intencyjny z uczelnią dotyczy pozytywnego zweryfikowania technologii spółki służącej do diagnostyki bezdechu sennego oraz zastosowaniu rozwiązań Infoscan w planowanym badaniu kohortowym w ramach projektu Białystok PLUS. Uczelnia za pomocą urządzenia MED Recorder 350 zamierza przebadać grupę ok. 5 tys. osób pod kątem bezdechu sennego.

O Spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS.

W styczniu 2012 roku firma Infoscan S.A. uzyskała certyfikat PE-EN ISO 13485:2005/AC:2007 Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych w zakresie: Projektowanie, produkcja, serwis, sprzedaż urządzeń oraz usług do rejestracji parametrów fizjologicznych pacjentów. Jednostka certyfikująca TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

Źródło: Spółka, #IST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości