T-Bull planuje wydawanie gier o znacznie wyższej wartości sprzedaży | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 wrz 2017, 16:04

T-Bull planuje wydawanie gier o znacznie wyższej wartości sprzedaży

Strategia T-Bull na lata 2017-2022 zakłada m.in. wydawanie tytułów o znacznie większej wartości sprzedaży z pojedynczego tytułu, co pozwoli w większym stopniu dostosować realizowane projekty do oczekiwań graczy i rynku, podała spółka. Decyzja ta spowoduje pojawienie się większych tytułów w 2018 r. oraz realizowanie wyższych przychodów w kolejnych latach. Spółka chce też zwiększyć nakłady na rozwój technologiczny w zakresie tworzenia architektury serwerowej i rozwiązań multiplayer, a także poszerzyć kanały dystrybucyjne o platformy stacjonarne (PC i konsole).

"Spółka realizować będzie strategię, której najistotniejsze elementy to:

  • wydawanie tytułów o znacznie większej wartości sprzedaży z pojedynczego tytułu;
  • krótkoterminowe zmniejszenie liczby tytułów debiutujących na rynku w trakcie prac trwających nad tytułami o znacznie większej wartości sprzedaży; efektem tego będzie pojawienie się większych tytułów w roku 2018 i realizowanie wyższych przychodów w kolejnych latach;
  • zwiększenie nakładów na rozwój technologiczny spółki w zakresie tworzenia architektury serwerowej i rozwiązań multiplayer;
  • poszerzenie kanałów dystrybucyjnych o platformy stacjonarne (PC i konsole);
  • budowanie spójnego portfolio pomiędzy platformami mobilnymi, a platformami stacjonarnymi (PC i konsole);
  • rozwój współpracy ze strategicznymi partnerami (w tym największymi platformami dystrybucji aplikacji i gier mobilnych: App Store, Google Play, Windows Store, BlackBerry World itp.);
  • poszerzenie portfolio gier o nowe gatunki w celu otworzenia się na zupełnie nowy segment graczy" 
czytamy w komunikacie.

Realizacja strategii T-Bull pozwoli na zbudowanie i ugruntowanie jej pozycji w światowej czołówce producentów gier, podkreślono także.

"Podjęcie strategicznej decyzji polegającej na wydawaniu gier o znacznie większej wartości sprzedaży pozwoli w dużo większym stopniu dostosować realizowane projekty do obecnych oczekiwań graczy i rynku. Decyzja ta spowoduje pojawienie się większych tytułów w roku 2018 oraz realizowanie wyższych przychodów w kolejnych latach" 

czytamy dalej.

W związku z planowanym rozwojem technologicznym spółki, w latach 2017–2018 zwiększone zostaną nakłady na rozwój autorskich technologii z zakresu multiplayer oraz architektury serwerowej. Rozwiązania te będą mieć na celu poprawę parametrów monetyzacji z użytkownika pojedynczego tytułu, a w konsekwencji zwiększenie przychodów ze sprzedaży publikowanych przez spółkę gier w kolejnych latach.

Do 2022 roku spółka planuje też rozszerzenie kanałów dystrybucyjnych o platformy stacjonarne (PC i konsole). Wraz z otworzeniem się na nowe kanały dystrybucyjne T-Bull rozpocznie budowanie spójnego portfolio pomiędzy platformami mobilnymi i stacjonarnymi. Dywersyfikacja kanałów pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo rosnącego biznesu, a spójne portfolio wspomagać będzie dodatkowo promocję tytułów, wyjaśniono.

T-Bull to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją gier mobilnych. Zostało ono założone w 2010 roku. Firma posiada swoją siedzibę we Wrocławiu. Początkowo studio zajmowało się produkcją gier mobilnych dedykowanych na platformę iOS, by niedługo później rozpocząć pracę nad wdrożeniem produktów na inne platformy: Android, BlackBerry OS, Windows Phone i inne. Do tej pory spółka wyprodukowała i wydała ponad 170 aplikacji. T-Bull specjalizuje się w tworzeniu gier mobilnych opartych na modelu płatności Free-to-Play (F2P).

(ISBnews), #TBL

Ostatnie wiadomości