Dobre wyniki finansowe Celon Pharma S.A. po I półroczu 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 wrz 2017, 08:49

Dobre wyniki finansowe Celon Pharma S.A. po I półroczu 2017 r.

  • Całościowa wygenerowana przez Spółkę wartość sprzedaży w I półroczu 2017 r. wyniosła 57 mln netto, a zysk netto ponad 13 mln;
  • Sprzedaż specjalistycznych produktów leczniczych, będących liderami w swoich kategoriach terapeutycznych na polskim rynku osiągnęła 10% dynamikę wzrostu, w ujęciu wolumenowym;
  • Wartość eksportu jest zgodna z oczekiwaniami Spółki i posiada perspektywę wzrostu w kolejnych miesiącach 2017 r.;
  • Obiecujące wyniki projektów naukowo-badawczych w obszarze innowacyjnych terapii umożliwią m.in. formalne rozpoczęcie rozwoju klinicznego dla na 3 kandydatów na lek do końca 2017 r.

Stabilny biznes oparty na wysokiej jakości produktach

Wygenerowana całościowa wartość sprzedaży netto w I półroczu 2017 r. wyniosła 57 mln netto i była porównywalna do tego samego okresu w 2016 r., po pominięciu zdarzeń jednorazowych w postaci milestonów związanych z zawartymi umowami dystrybucyjnymi dla leku Salmex1. Dokładna analiza struktury sprzedaży wskazuje na uzyskanie porównywalnych wartości sprzedaży na lekach oferowanych na rynek polski, ale i wzrost wartości eksportu.

Bogdan Manowski, Dyrektor ds. Rozwoju, członek Zarządu Celon Pharma S.A.:

Wyniki sprzedaży osiągnięte przez nas w I półroczu 2017 roku potwierdzają kluczowe pozycje konkurencyjne naszych produktów na polskim rynku leków. 10% dynamika sprzedaży w ujęciu wolumenowym, wzrost lub utrzymanie pozycji rynkowej naszych produktów w swoich kategoriach terapeutycznych, pozwoliły wygenerować stabilne przychody, ale i pozytywne ocenić Zarządowi perspektywy sprzedażowe na dalszą część roku. Eksport w pierwszej połowie 2017 roku był realizowany na bazie otrzymanych zamówień z rynków, tj. Austria, Litwa, Chorwacja, Bośnia, Ukraina, Dominikana i był zgodny z naszymi oczekiwaniami, notując wzrost w stosunku do I półrocza 2016 r. W związku z intensywnie toczącymi się procedurami rejestracyjnymi leku Salmex na rynkach europejskich perspektywy wzrostu naszych przychodów w tym obszarze oceniamy również pozytywnie.

Finalizacja procesów związanych z rejestracją naszego leku Salmex poza granicami Polski jest dla nas jednym z kluczowych zadań w kolejnych miesiącach. Dalsze sprawne udzielanie przez nas odpowiedzi regulatorom, aktywna współpraca z naszymi międzynarodowymi parterami, z dnia na dzień przybliżają nas do realizacji wytyczonych w tym zakresie celów. 

dodaje dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Droga do komercjalizacji portfolio innowacyjnego

W I półroczu 2017 roku Spółka prowadziła konsekwentnie prace badawczo-rozwojowe w ramach przyjętej strategii, która zakłada rozwój projektów co najmniej do fazy klinicznej II, tzw. momentu wykazania klinicznego "proof of concept" oraz ich komercjalizację. W grupie projektów zaawansowanych leków generycznych, rozwijane były leki wziewne, w tym zawierające substancje salmeterol, fluticason oraz tiotropium. Prace dotyczyły badań przemysłowych, a także badan wdrożeniowych, w tym badań klinicznych.

Dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.:

Realizowane obecnie przez Spółkę projekty badawczo-rozwojowe leków innowacyjnych mają różny stopień zaawansowania i potencjał rozwoju. Kończymy badania toksykologiczne dla wziewnej esketaminy stosowanej w depresji lekoopornej, a nasz inhibitor FGFR potwierdził wysoką efektywność przeciwnowotworową na zaawansowanych zwierzęcych modelach ex vivo od pacjentów. Postęp prowadzonych prac pozwala optymistycznie ocenić formalne rozpoczęcie procedury klinicznej dla trzech projektów jeszcze w tym roku. Jednocześnie wraz z Plexus Ventures LCC kontynuujemy prace nad strategią światowej komercjalizacji naszego portfolio innowacyjnego.

Wysoki poziom merytoryczny projektów Spółki przekłada się pozytywną ocenę NCBiR. W lipcu br. trzy wnioski o dofinansowanie projektów złożone w ramach Programu Sektorowego InnoNeuroPharm uzyskały rekomendację do dofinansowania o łącznej wartości ponad 70 mln2. W sierpniu br. Spółka otrzymała pozwolenie na budowę nowego Centrum Badawczo Rozwojowego, które na integrację i optymalizację wszystkich procesów badawczych w nowej lokalizacji - Kazuniu Nowym, w 2019 r.

Raport H1 2017 dostępny jest na stronie internetowej spółki.

...............

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Spółka dysponuje własnym zapleczem laboratoriów badawczo-rozwojowych dzięki czemu może rozwijać własne technologie farmaceutyczne wykorzystując posiadane zasoby laboratoryjno-sprzętowe, a także doświadczenie kadry pracowników. Posiada nowoczesny zakład wytwórczy, w którym wytwarzane są suche formy farmaceutyczne. -Historycznie, Spółka koncentrowała się na produkcji klasycznych leków generycznych tj. leków będących zamiennikami leków oryginalnych, zawierających te same substancje czynne oraz mających takie same działania farmakologiczne jak leki oryginalne. W ciągu ostatnich lat Spółka wprowadziła na rynek produkty w następujących grupach terapeutycznych: onkologia, choroby układu nerwowego, choroby serca, terapię HIV choroby oddechowe. Począwszy od 2007 roku Spółka rozwija technologię wytwarzania leków wziewnych oraz kilkanaście projektów leków innowacyjnych.

O Spółce

Celon Pharma S.A. jest zintegrowaną firmą farmaceutyczną prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki. Założona została w 2002 roku przez dr Macieja Wieczorka. Firma Celon Pharma S.A. dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami dedykowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych (R&D) zarówno leków generycznych jak i innowacyjnych. Dwa zakłady wytwórcze Celon Pharma S.A posiadają odpowiednie zezwolenia GMP (Good Manufacturing Practice). Siedziba główna, jak i parki laboratoryjne zlokalizowane są w promieniu 30 km od centrum Warszawy. Obecnie firma liczy ok 250 pracowników. Spółka zatrudnia w obszarze badań i rozwoju 62 naukowców, z których połowa posiada lub jest w trakcie zdobywania tytułów doktorskich. Spółka prowadzi kilkanaście projektów rozwoju innowacyjnych leków z takich grup terapeutycznych jak onkologia, neuropsychiatria, autoimmunologia i metabolizm, z których 6 zamierza doprowadzić do rozwoju klinicznego w latach 2017-2018.

Źródło: Spółka, #CLN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości