Znamy plany przejścia spółki LUG na rynek główny GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
28 wrz 2017, 13:59

Znamy plany przejścia spółki LUG na rynek główny GPW

LUG, jeden z czołowych europejskich producentów systemowych rozwiązań z zakresu profesjonalnej techniki świetlnej, zamierza na przełomie III i IV kwartału złożyć prospekt do KNF i przenieść notowania z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW. Zarząd liczy, że uda się sfinalizować procedurę przejścia na przełomie 2017 i 2018 roku.

Jesteśmy jedną z największych firm notowanych na NewConnect, w pełni dojrzałą, by być notowaną na rynku regulowanym. Środki, które pozyskaliśmy od inwestorów podczas pierwszych dwóch emisji, przeznaczyliśmy na rozwój i inwestycje. Dzisiaj naszym kolejnym celem jest przejście na rynek regulowany. Obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych wzmocni nasz wizerunek w oczach naszych kontrahentów, szczególnie w skali międzynarodowej. Będziemy wiarygodni i transparentni zarówno dla naszych inwestorów, jak i dla partnerów biznesowych.

Powiedział dla Strefy Inwestorów prezes zarządu Ryszard Wtorkowski.

Zamianie rynku notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji, choć spółka nie wyklucza pozyskania kapitału z giełdy w przyszłości.

LUG jest jednym z czołowych europejskich producentów systemowych rozwiązań z zakresu profesjonalnej techniki świetlnej. Spółka oferuje kompleksowe energooszczędne rozwiązania oświetleniowe dla obiektów przemysłowych, handlowych, budynków użyteczności publicznej oraz wszelkiego rodzaju projektów architektonicznych i urbanistycznych.

Projekty tworzone przez LUG można spotkać w 70 krajach całego świata. W najbliższych latach spółka planuje kontynuować ekspansję w krajach Ameryki Południowej. W tym celu inwestuje w budowę zakładu produkcyjnego w Argentynie. Spółka stawia także na nowe usługi, które pozwolą jej generować wieloletnie stabilne przychody i zwiększyć marżę:

Widzimy wzrost zainteresowania energooszczędnymi produktami smart i takie rozwiązania rozwijamy. Obserwujemy też zapotrzebowanie na nowe usługi związane m.in. z modelem biznesowym, który pozwoli oferować usługi zarządzania światłem w pełnym cyklu: od projektu, poprzez spersonalizowane rozwiązania oświetleniowe, aż po zarządzanie systemem. Ewolucja modelu biznesowego w kierunku usługi światła pozwoli nam na osiągnięcie wyższych marż oraz generowanie wieloletnich stabilnych przychodów z obsługi systemów.

Dodał prezes Wtorkowski.

Źródło: Strefa Inwestorów, #LUG

Ostatnie wiadomości