Zysk netto Bumechu wyniósł 0,53 mln zł w I poł. 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2017, 08:42

Zysk netto Bumechu wyniósł 0,53 mln zł w I poł. 2017 r.

Bumech odnotował 0,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2017 r. wobec 1,08 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 4,76 mln zł wobec 3,59 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 56,9 mln zł w I poł. 2017 r. wobec 53,51 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2017 r. wyniósł 1,28 mln zł wobec 0,06 mln zł straty rok wcześniej.

"Pomimo faktu, iż spółki z grupy kapitałowej borykają się z problemami bieżącej płynności finansowej, emitentowi r/r udało się nieznacznie poprawić przychody przy znaczącej poprawie sytuacji operacyjnej spółki (przepływy). Od początku roku do momentu publikacji niniejszego sprawozdania emitent znacznie zmniejszył zobowiązania własne"

czytamy w komunikacie.

Spłata zobowiązań równa półrocznym przychodom spowodowała znaczące pogorszenie płynności finansowej, która to poprawiona została poprzez zdarzenia jednorazowe (np. transakcja z Famur) oraz pozyskiwanie kapitału z tytułu emisji akcji serii H. Zarząd konsekwentnie dąży do spłaty zobowiązań finansowanych powodujących nadmierne zapotrzebowanie na trudnopozyskiwalny i wysokokosztowy kapitał obrotowy, podkreślono również.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

(ISBnews), #BMC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości