DOM Development - rekordowa sprzedaż w III kw. 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 paź 2017, 09:56

DOM Development - rekordowa sprzedaż w III kw. 2017 r.

Dom Development S.A., lider warszawskiego rynku mieszkaniowego i wiodący deweloper w Polsce, opublikował wstępną informację o wynikach sprzedażowych w III kwartale 2017 roku i ocenę sytuacji rynkowej.

Grupa Dom Development w III kwartale osiągnęła rekordowy wynik sprzedaży 1.081 lokali (w tym udział Euro styl wynosi 220 lokali) odnotowując wzrost o 53 % r/r. Takie wyniki Spółka osiągnęła przy kilkuprocentowym wzroście cen, w porównaniu do roku poprzedniego.

Łączna sprzedaż w okresie trzech kwartałów 2017 roku wyniosła 2.926 lokali, wobec 2.021 lokali rok wcześniej, co oznacza wzrost o 45%.

Sprzedaż na wszystkich projektach była bardzo dobra. Największą sprzedaż odnotowano na projektach: Wilno, Osiedle Moderna, Osiedle Premium, Osiedle Amsterdam, Palladium, Żoliborz Artystyczny i Osiedle Cybernetyki 17.

W III kwartale 2017 roku Spółka przekazała 553 lokale (wzrost o 11 % r/r). Na wynik finansowy za III kwartał wpływają głównie przekazania na projektach: Osiedle Premium (122 lokale), Apartamenty Mokotów nad Skarpą (45 lokali), Osiedle Przyjaciół (43 lokale), Palladium (115 lokali).

III kwartał 2017 jest pierwszym kwartałem, w którym raportujemy dane wraz z Euro Styl, za cały okres. Osiągnięte wyniki pokazują, jak bardzo, dzięki akwizycji wzrosła skala działalności Spółki, co przełoży się na wzrost przychodów i zysków za 2017 rok.

Popyt na mieszkania, zarówno w Warszawie jak i Trójmieście oraz Wrocławiu nadal był silny. Wspierały go utrzymujące się niskie stopy procentowe, niski i nadal zmniejszający się poziom bezrobocia oraz wysoka dostępność kredytów hipotecznych. Dużą część sprzedaży, tak jak w poprzednich kwartałach, stanowiły zakupy lokali przez klientów „gotówkowych” (ok. 40 % sprzedaży Grupy w tym okresie).

Posiadany przez nas zdywersyfikowany bank ziemi i projekty gotowe do szybkiego wprowadzenia umożliwią nam pełne wykorzystanie bardzo dobrych warunków rynkowych. Biorąc pod uwagę szybko rozwijającą się polską gospodarkę, a w szczególności wzrost płac na poziomie około 6 %, możemy oczekiwać w kolejnych kwartałach mocnego popytu na rynku mieszkaniowym i bardzo wysokiej sprzedaży. Są wszelkie przesłanki, aby bieżący rok zakończył się dla deweloperów jako najlepszy w historii pod względem liczby sprzedanych lokali.

Z dużym optymizmem oczekujemy końcowych wyników 2017 roku i mocnego rozpoczęcia kolejnego roku

powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

O spółce:

Dom Development S.A. Grupa Kapitałowa („Grupa Dom Development”) jest liderem na warszawskim rynku mieszkaniowym i jednym z największych i najdłużej działających deweloperów na polskim rynku. Realizuje inwestycje w Warszawie, Wrocławiu (poprzez Spółkę Dom Development Wrocław Sp. z o.o.), a od 8 czerwca 2017 r. dzięki przejęciu Spółki Euro Styl S.A., w Trójmieście i okolicach. W ciągu ponad 21 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 26 300 mieszkań w Warszawie i Wrocławiu, w których mieszka ponad 78 000 osób. Z kolei przejęta w czerwcu firma Euro Styl w ciągu 10 lat działalności w segmencie mieszkaniowym przekazała klientom ponad 3 400 lokali, w których mieszka ponad 10 000 osób. 

Źródło: Spółka, #DOM

Ostatnie wiadomości