Celon Pharma zleciła Skanska budowę centrum badawczego za 29,6 mln zł netto | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 paź 2017, 13:26

Celon Pharma zleciła Skanska budowę centrum badawczego za 29,6 mln zł netto

Celon Pharma zawała ze Skanska umowę na generalne wykonawstwo Centrum Badawczo - Rozwojowego (CBR) w Kazuniu Nowym k/Warszawy, wraz z instalacjami wewnętrznymi, drogami i terenem zewnętrznym oraz sieciami zewnętrznymi za 29,6 mln zł netto.

"Wykonawca ukończy całość robót w terminie do 12 miesięcy liczonych od najpóźniejszej z dat przekazania następujących elementów: placu budowy, stosownych zezwoleń administracyjnych na prowadzenie inwestycji, dokumentacji wykonawczej" - czytamy w komunikacie.

W sierpniu spółka otrzymała pozwolenie na budowę obiektu.

Rok temu podawała, że projekt polegający na budowie centrum badawczo-­rozwojowego w Kazuniu Nowym został zakwalifikowany przez Ministerstwo Rozwoju do grupy projektów dofinansowanych w ramach konkursu w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój 2014-2020. Spółka otrzyma 35,7 mln zł na inwestycję wartą 79,3 mln zł.

Realizacja tego projektu przewidywana jest w latach 2017­-2019. Nakłady na realizację będą obejmować między innymi: zakup gruntu i budowę własnego budynku bądź zakup istniejącego budynku i jego gruntowną modernizację, nakłady budowlane infrastrukturalne oraz zakup specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

Źródło: (ISBnews) #CLN

Ostatnie wiadomości