PBKM ma umowę z NCBiR na dofinansowanie projektu kwotą ok. 11,4 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 paź 2017, 15:59

PBKM ma umowę z NCBiR na dofinansowanie projektu kwotą ok. 11,4 mln zł

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie projektu pn. "Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego". Kwota dofinansowania wynosi ok. 11,4 mln zł, podała spółka. 

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu sektorowego InnoNeuroPharm, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Działania 1.2 "Sektorowe programy B+R" POIR 2014-2020, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

"Umowa określa zasady udzielenia przez NCBiR dofinansowania realizacji projektu spółki pn. 'Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego' (Projekt) oraz prawa i obowiązki stron z tym związane"

czytamy w komunikacie. 

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ok. 23,9 mln zł, natomiast ostateczna (tj. uwzględniająca techniczną weryfikację wniosku o dofinansowanie) kwota przyznanego dofinansowania została ustalona na ok. 11,4 mln zł, podano także. 

PBKM podał, że okres kwalifikowalności kosztów dla projektu przypada na lata 2018-2022, zaś spółka zobowiązała się do zapewnienia trwałości efektów projektu przez okres 5 lat od dnia zakończenia jego realizacji.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

(ISBnews), #BKM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości