Scope Fluidics planuje komercjalizację innowacyjnego produktu w 2020 r. i kusi dywidendą | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
12 paź 2017, 13:32

Scope Fluidics planuje komercjalizację innowacyjnego produktu w 2020 r. i kusi dywidendą

Spółka biotechnologiczna Scope Fluidics, notowana na NewConnect, przedstawiła harmonogram prac i plany dotyczące flagowego produktu spółki, systemu PCR ONE. Zarząd spodziewa się rejestracji i certyfikacji systemu w II kwartale 2020 r.

Flagowy projekt PCR ONE

PCR ONE jest narzędziem do szybkiej i skutecznej diagnostyki medycznej skierowanej przede wszystkim do szpitali i klinik. System rozwiązuje problem szybkiego badania pacjentów przyjmowanych do szpitali pod kątem obecności bakterii. Ogranicza w ten sposób istotny problem zakażeń wewnątrzszpitalnych, który generuje straty rzędu kilku mld dolarów rocznie w USA i Europie.

W szpitalach gronkowcem lekoopornym może być zakażone nawet kilkadziesiąt procent pacjentów. W samej Europie z tej przyczyny umiera kilkadziesiąt tysięcy ludzi rocznie. PCR ONE to jest projekt który rozwiązuje problem zakażeń w szpitalach. Nasz system pozwala w sposób znaczący zredukować koszty zakażeń. Jeden patogen to nawet 2,5 mld dolarów strat.

Mówi Marcin Izydorzak, członek zarządu Scope Fluidics

Projekt spółki nie jest jedynym na rynku, ale w porównaniu do konkurencji, znacząco skraca czas badania i przeprowadza analizę kilka razy więcej testów genów.

Możemy szybko dodawać nowe klucze wykrywające odporności, jak powstanie nowy szczep. Nasza konkurencja jest pod tym względem ograniczona technologicznie. Naszą przewagą jest też autorska i ostatnio opatentowana w USA technika wymiany ciepła w naszym urządzeniu.

Dodaje Marcin Izydorza

Dywidenda w 2021 r.

Spółka zamierza doprowadzić do komercjalizacji PCR ONE w drugim kwartale 2020 r. Scope Fluidics jest jest inkubatorem start-upów technologicznych, dlatego też zamierza doprowadzić do sprzedaży projektu w 2020 r. Według statutu spółki, połowa pozyskanych środków z transakcji ma być wypłacona w postaci dywidendy. Pozostałe środki przeznaczone na kolejne projekty start-up z dziedziny biotechnologi w tym na już trwający projekt Bacteromic.

Zarząd zwraca uwagę, że podobne transakcje M&A (mergers & acqusitions) na świecie były o wartości rzędu kilkuset mln dolarów.

O spółce:

Scope Fluidics jest inkubatorem start-upów technologicznych. Koncentruje się na projektach z diagnostyki i ochrony zdrowia. Zapewnia ramy prawne, finansowe, infrastrukturalne oraz krytyczne zasoby know-how po to, by projekty mogły przeobrazić się w firmy typu start-up.

Na początku października, spółka Scope Fluidics poinformowała o otrzymaniu amerykańskiego patentu na kluczową technologię stosowaną w systemie diagnostycznym PCR ONE.

Źródło: Strefa Inwestorów

Zobacz także: Flagowy wynalazek Scope Fluidics z ochroną patentową w USA

Ostatnie wiadomości