Scope Fluidics zakończył I etap prac badawczo-rozwojowych nad systemem PCR|ONE  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lis 2017, 16:24

Scope Fluidics zakończył I etap prac badawczo-rozwojowych nad systemem PCR|ONE 

Scope Fluidics - inkubator startupów technologicznych - zakończył pierwszy etap prac badawczo-rozwojowych nad systemem PCR|ONE pod nazwą "Optymalizacja chipa i opracowanie panelu MRSA", zgodnie z harmonogramem, podała spółka. Osiągnięty kamień milowy jest kluczowym krokiem w rozwoju projektu. 

"W ramach zakończonego etapu projektu PCR|ONE stworzony został zintegrowany chip mikroprzepływowy do przeprowadzania pełnej automatycznej procedury badania DNA – izolacji kwasów nukleinowych, ich amplifikacji oraz detekcji produktu reakcji. Prawidłowe działanie chipa zostało potwierdzone serią testów wykonanych na prototypowych analizatorach PCR|ONE, w których osiągnięto założoną skuteczność" 

czytamy w komunikacie. 

Osiągnięty kamień milowy jest kluczowym krokiem w rozwoju projektu. Potwierdza on możliwość stworzenia panelu diagnostycznego, w którym pełna procedura badania będzie przeprowadzona na chipie mikroprzepływowym, podano także.

Scope Fluidics poinformował, że zintegrowany chip stanowił największe wyzwanie badawcze w ramach dotychczas przeprowadzonych w spółce pracach - wymagał opracowania konstrukcji chipa (architektury mikroprzepływowej, sterowania przepływem, sposobu uszczelniania) oraz procedur, które pozwolą na przeprowadzenie złożonego procesu, jakim jest izolacja DNA, w sposób automatyczny w niewielkim, zamkniętym układzie mikroprzepływowym.

"Efektem procesu jest uzyskanie izolatów, które mogą być następnie poddane reakcji ultraszybkiego PCR w prototypowym urządzeniu. Zrealizowanie tak istotnego etapu projektu w założonym terminie, spółka uważa za istotne potwierdzenie know-how badawczo-rozwojowego jak i procesowego jakie spółka zbudowała" 

podsumowano. 

System PCR|ONE oferuje najszybsze wykrywanie bakterii i wirusów na świecie (do 20 różnych patogenów oraz genów oporności lekowej).

Jak informował w ub. miesiącu dyrektor finansowy spółki Szymon Ruta, na II kwartał 2020 r. Scope Fluidics planuje zakończenie prac nad systemem PCR|ONE i jego sprzedaż globalnemu partnerowi. 

Scope Fluidics zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Spółka jest notowana na NewConnect. 

(ISBnews), #SCP

Ostatnie wiadomości