DM BDM obniżył rekomendację Arctic Paper do 'trzymaj', wycenę do 4,3 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 gru 2017, 10:20

DM BDM obniżył rekomendację Arctic Paper do 'trzymaj', wycenę do 4,3 zł

Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli rekomendację Arctic Paper do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową do 4,3 zł za akcję z 6 zł, wynika z raportu datowanego na 15 grudnia.

Rekomendacja została wydana przy cenie 4 zł za akcję. We wtorek ok. godziny 9:40 kurs wynosił 3,95 zł.

"W 2017 roku cena celulozy BHKP, czyli kluczowego surowca do produkcji papieru wzrosła o blisko 50% YTD. Oprócz zaburzeń podaży na rynek celulozy wpływ miał również wysoki popyt gł. z Chin. Fundamentalne zmiany na tym rynku (m.in. koncentracja na poprawie jakości środowiska), który jest największy na świecie,  a także obserwacja tzw. mega trendów (szybki wzrost papierów higienicznych, do których trafia BHKP) pozwalają oczekiwać, że popyt na celulozę z tego kierunku utrzyma się w kolejnych latach na wysokim poziomie. Z drugiej strony po ustabilizowaniu podaży surowca i oczekiwanej przez nas ok. 10% korekcie cen w I poł. 2018, na rynku nie ma ogłoszonych kolejnych, dużych projektów inwestycyjnych, które mogłyby zaspokoić rosnący popyt w tempie 1-2 mln ton rocznie"

czytamy w raporcie.

Analitycy ostrzegają średnio/długoterminowe ryzyko dla rentowności niezintegrowanych producentów papierów graficznych, co zdecydowało o obniżeniu rekomendacji i wyceny.

Analitycy prognozują, że wynik netto spółki wyniesie 40,6 mln zł w 2017 r. przy przychodach w wysokości 2,96 mld zł.

(ISBnews), #ATC

Ostatnie wiadomości