Marvipol Development: Główne wzrosty są jeszcze przed nami | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 gru 2017, 10:52

Marvipol Development: Główne wzrosty są jeszcze przed nami

Marvipol Dewelopment, który po podziale Marvipolu zadebiutował dziś na rynku głównym GPW ocenia, że dzięki dobrym perspektywom w budownictwie mieszkaniowym i logistycznym "główne wzrosty są dopiero przed spółką", poinformowali członkowie zarządu.

"To jest dla naszej spółki bardzo ważny moment. Za nami długotrwały proces spin-offu, między naszym segmentem motoryzacyjnym a deweloperskim. To jest swego rodzaju kontrakt z inwestorami i z rynkiem, gdzie jesteśmy w obowiązku generować zyski"

powiedział prezes Mariusz Książek podczas debiutu.

"Główne wzrosty są przed nami. Jest jeszcze wiele możliwości rozwoju branży mieszkaniowej i magazynowej. Sukcesy inwestycyjne są definitywnie przed nami"

podkreślił prezes.

Członek zarządu Mariusz Poławski ocenił, że był to udany debiut, ale według niego wzrost kursu o 10,88% na dzisiejszym otwarciu to dopiero początek.

"Potencjał wzrostu jest duży i myślę, że perspektywa czasu to pokaże i damy akcjonariuszom zarobić. Myślę, że to dobry debiut, Efekt, który chcieliśmy osiągnąć - wstępnie osiągnęliśmy, ale to dopiero taka przystawka przed daniem głównym" 

powiedział Poławski dziennikarzom.

"Dziś inwestorzy wybiorą kierunek spółki, w którym chcą inwestować. W jednym i drugim przypadku w średnim terminie nie będą zawiedzeni"

podkreślił.

Wiceprezes Giełdy Jacek Fotek przypomniał, że debiut Marvipol Dewelopment był jedenastym na głównym rynku w br.

"Dzisiejszy debiut, z satysfakcją mogę powiedzieć, to 29. w tym roku, uwzględniając NewConnect, a 11. na głównym rynku i to jeszcze nie koniec"

powiedział Fotek.

W listopadzie akcjonariusze BAH (Marvipol) oraz Marvipol Development zdecydowali o dokonaniu podziału spółki Marvipol poprzez przeniesienie części majątku na spółkę Marvipol Development oraz o zmianie nazwy Marvipol na British Automotive Holding (BAH). BAH będzie rozwijał dotychczasowy segment motoryzacyjny spółki, a Marvipol Development - deweloperski, obejmujący projekty magazynowe oraz budownictwo mieszkaniowe.

(ISBnews), #MVP

Ostatnie wiadomości