Prezes BAH: Popyt na akcje w ABB potwierdził atrakcyjność inwestycyjną spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 sty 2018, 17:17

Prezes BAH: Popyt na akcje w ABB potwierdził atrakcyjność inwestycyjną spółki

Popyt na akcje British Automotive Holding (BAH) w przeprowadzonej transakcji ABB potwierdza atrakcyjność inwestycyjną spółki i jej wzrostowy charakter, poinformował ISBnews prezes Mariusz Książek, komentując niedawną sprzedaż przez niego 25% akcji. Jednocześnie zadeklarował, że obydwie firmy powstałe z podziału Marvipolu pozostają jego głównymi inwestycjami, które dalej chciałby rozwijać.

Inwestorzy w transakcji ABB zgłosili chęć wyjątkowo wysokiego zaangażowania kapitałowego w akcje British Automotive Holding. Siła popytu świadczy o wierze inwestorów w długoterminowe perspektywy spółki, którą w - mojej ocenie - czeka najlepszy okres od startu działalności w 2003 r.

powiedział Książek w rozmowie z ISBnews.

Udana transakcja odsprzedaży 25-proc. pakietu akcji jest dla mnie w pewnym sensie finalnym zakończenie procesu spin off. Inwestorzy zgłaszając duży popyt na mój pakiet akcji, potwierdzili atrakcyjność inwestycyjną spółki i jej wzrostowy charakter. Pozostając największym akcjonariuszem w spółce podzielam ten pogląd. Wierzę jednocześnie, że obecna baza inwestorów instytucjonalnych podnosi atrakcyjność inwestycyjną pod względem płynności

dodał prezes.

Według niego, wymiernym efektem transakcji jest skokowe zwiększenie free floatu, co z pewnością nie jest bez znaczenia dla rynku kapitałowego.

Zdaję sobie sprawę, że wzrost wartości wewnętrznej spółki BAH, wynikający z coraz lepszych wyników, znajdzie odbicie we wzroście kursu giełdowego, a także dywidendzie tym szybciej, im więcej profesjonalnych inwestorów będzie dysponować znacznymi pakietami

powiedział.

W jego ocenie, spółka ma przed sobą bardzo dobre lata i z nawiązką osiągnie zakładane plany. Przypomniał, że strategicznym z nich jest podwojenie sprzedaży aut Jaguar land Rover w perspektywie kilku lat - skutkiem będzie istotny wzrost udziałów rynkowych wśród czołowych uznanych marek klasy premium. Ponadto Książek zaznaczył, że do tej pory spółka realizuje komunikowane cele - w 2017 r. sprzedała o 20% więcej aut niż rok wcześniej, a wobec 2015 r. – o 97% więcej.

Jednocześnie podkreślił, że obydwie firmy powstałe z podziału, pozostają jego głównymi inwestycjami, które dalej chciałby rozwijać.

Zmniejszenie moich udziałów w akcjonariacie BAH nie wprowadza rewolucyjnych zmian operacyjnych i zarządczych w spółce. Niedawno rada nadzorcza rozszerzyła skład zarządu spółki motoryzacyjnej o kompetentnych i doświadczonych profesjonalistów. Przy takim zarządzie, więcej czasu i energii będę mógł poświęcić długofalowej strategii rozwoju. Taki miks pozwoli nam wspólnie jeszcze bardziej efektywnie zarządzać Grupą BAH

powiedział Książek.

Moim celem jest działanie budujące wartość dla akcjonariuszy poprzez korzyści wynikające zarówno z oczekiwanego wzrostu wartości Grupy, jak i atrakcyjnej polityki dywidendowej

dodał.

Wskazał także, że mimo "pewnej dywersyfikacji inwestycji", nadal kapitałowo obydwie spółki (BAH i Marvipol Development) stanowią zdecydowaną większość jego majątku. Według stanu z 16 stycznia, wycena pakietów ich akcji wynosi ponad 350 mln zł, a doliczając do tego Synektik, jest to w sumie ponad 400 mln zł. 

Dwa dni temu spółka podała, że prezes poprzez swoją spółkę zależną Książek Holding sprzedał w transakcjach pakietowych łącznie 10 387 963 akcji British Automotive Holding, stanowiących 25% kapitału, po cenie 9,5 zł za sztukę. Po transakcji Książek posiada wraz z podmiotami zależnymi 19 117 760 akcji BAH, stanowiących 46,01% kapitału zakładowego spółki i uprawniających do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu.

British Automotive Holding (BAH) poprzez spółki zależne, prowadzi na polskim rynku dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz kompleksową obsługę serwisową marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Wchodzące w skład Grupy spółki są od 2003 r. Generalnym Importerem Jaguar Land Rover, bezpośrednim dilerem (Direct Dealer) Aston Martin. Spółki z Grupy prowadzą również działalność dilerską Jaguar Land Rover w Warszawie, Łodzi i Trójmieście.

Tomasz Chaberko

Zobacz także: Główny akcjonariusz British Automotive Holding BAH sprzedaje akcje! Czy to zła, czy dobra wiadomość dla inwestorów?

(ISBnews)

Ostatnie wiadomości