Haitong Bank rozpoczyna wydawanie rekomendacji dla Stalproduktu od 'kupuj' z ceną docelową 687 PLN za akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 sty 2018, 09:04

Haitong Bank rozpoczyna wydawanie rekomendacji dla Stalproduktu od 'kupuj' z ceną docelową 687 PLN za akcję

Haitong Bank w raporcie z 26 stycznia rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Stalproduktu od KUPUJ z ceną docelową akcji 687 PLN (32-procentowy potencjał wzrostowy). Wysokość ceny akcji wynika z pozytywnych perspektyw dla wszystkich trzech segmentów, w których działa spółka.

Analitycy Haitong Bank uważają, że w ciągu najbliższych kilku lat segment cynku Stalproduktu będzie korzystać ze sprzyjającej sytuacji na rynku tego metalu. Zdaniem analityków, inwestycja w halę wanien w ZGH, wraz z prognozowanym średnioterminowym spadkiem cen koksu i normalizacją stawek przerobowych, pozwolą segmentowi hutniczemu zrównoważyć utratę marży wynikająca z zamknięcia kopalni Olkusz-Pomorzany. Analitycy Haitong Bank oczekują również, że w perspektywie średnioterminowej dział recyklingu znacząco poprawi swoje wyniki dzięki wyższym, realizowanym cenom sprzedaży wynikającym z korzystniejszej wyceny instrumentów zabezpieczających.

Haitong Bank szacuje, że zysk brutto segmentu cynku osiągnie w 2019 r. poziom 480 mln PLN wobec 433 mln PLN w 2018 r. Analitycy szacują również, że w bieżącym roku zysk brutto w segmencie GOES wzrośnie do 92 mln PLN zysku brutto wobec 53 mln PLN w 2017 r. głównie za sprawą przejęcia Frydek-Mystek w Czechach a w segmencie profili stalowych wyniki ulegną poprawie dzięki inwestycjom drogowym i wynikającemu z nich popytowi na barierki bezpieczeństwa. Według Haitong Bank, Stalprodukt jest nisko wyceniany na wskaźniku EV/EBITDA, który na lata 2017/2018 jest szacowany na odpowiednio 4,8 i 4,9 co implikuje 30 i 20-procentowe dyskonto w porównaniu do międzynarodowych konkurentów działających na rynku cynku i stali. Zdaniem analityków jest ono nieuzasadnione, biorąc pod uwagę dobrze zdywersyfikowany model biznesowy spółki, który jest w stanie wykorzystywać różne scenariusze rynkowe, szczególnie na rynku cynku.

Źródło: Spółka, #STP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości