BZ WBK chce wypłacić dywidendę z zysku za 2017 r., zakłada wzrost wyników r/r | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 sty 2018, 11:56

BZ WBK chce wypłacić dywidendę z zysku za 2017 r., zakłada wzrost wyników r/r

Bank Zachodni WBK ocenia, że jego wskaźniki kapitałowe umożliwiają wypłatę dywidendy z zysku za 2017 r. Bank zakłada dalszy wzrost z działalności podstawowej i poprawę wyników finansowych, poinformował prezes Michał Gajewski.

"Naszą ambicją jest to, aby rosnąć i co roku to udowadnialiśmy i tę obietnicę spełnialiśmy. Na pewno ambicją jest, aby był wzrost wyniku w bieżącym roku. Nasza strategia, jeśli chodzi o dywidendę jest niezmienna. Nasze wskaźniki kapitałowe - one jeszcze nie są zaudytowane - pozwalają nam na to, by zapłacić dywidendę. Tu też mamy konsultację z naszym regulatorem. Dziś za wcześnie byłoby powiedzieć, jaka ta dywidenda miałaby być"

powiedział Gajewski podczas konferencji prasowej. 

Prezes poinformował, że ubiegły rok był dobry dla banku, a 2018 rok powinien przynieść kontynuację pozytywnych tendencji w działalności podstawowej. 

"Dla naszego banku to był szczególny rok. Po pierwsze wypłaciliśmy 536 mln zł dywidendy z lat 2014-2015, co potwierdziło nasza silną pozycję kapitałową, przeprowadziliśmy emisję długu podporządkowanego na 150 mln zł, a pod koniec roku ogłosiliśmy nasz udział w dalszej konsolidacji sektora bankowego - połączenia z wydzieloną, detaliczną częścią Deutsche Banku"

powiedział Gajewski. 

Dodał, że obecnie 2 zespoły obu banków pracują nad modelem integracji. 

"Nasz zamiar jest, by transakcję zakończyć w IV kwartale tego roku"

podtrzymał prezes wcześniejsze plany. 

W 2017 r. bank miał 2 213,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2 166,85 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2017 r. wyniósł 1 916,16 mln zł wobec 2 081,72 mln zł zysku rok wcześniej.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander. 

(ISBnews), #BZW

Ostatnie wiadomości