Infoscan rozpoczął przygotowania do wejścia na rynek francuski | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 mar 2018, 10:16

Infoscan rozpoczął przygotowania do wejścia na rynek francuski

Firma telemedyczna Infoscan S.A. zamierza w pierwszej połowie tego roku uruchomić testy urządzenia MED Recorder we Francji. Będzie to drugi po USA, zagraniczny rynek działalności spółki. Decyzją o rozpoczęciu przygotowań do badań bezdechu sennego francuskich pacjentów, podyktowana jest m.in. wprowadzeniem od tego roku refundacji usług telemedycznych na tamtejszym rynku.

Równoległe z przygotowaniami do debiutu na strategicznym rynku jakim są Stany Zjednoczone, Infoscan stale analizuje możliwości związane ze startem biznesu w innych krajach. W obliczu korzystnych dla telemedycyny zmian prawnych we Francji, Spółka zdecydowała rozpocząć działalność na tym rynku.

„Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań do badań komercyjnych naszym urządzeniem w USA, który jest największym rynkiem badań bezdechu sennego na świecie. Jednak staramy się również poszukiwać dodatkowych możliwości wzrostu w Europie. Istotne zmiany w tym roku wprowadziła Francja, które sprawią, że telekonsultacje i teleksepertyzy będą objęte ubezpieczeniem zdrowotnym na takich samych zasadach jak inne procedury medyczne. Co ważne, Infoscan posiadając certyfikat CE może rozpocząć tam badania za pomocą MED Recorder bez przechodnia procedury dopuszczeniowej"

podkreśla Jacek Gnich, prezes Infoscan.

Zgodnie z informacjami z Société Française de Recherche et Médecine du Sommeil (francuska instytucja zajmująca się badaniami snu) w 2015 r. od 4% od 10% Francuzów cierpiało na zespół bezdechu sennego, czyli od 2.5 do 6.4 milionów populacji. Eksperci przyznają, że na tamtejszym rynku prawdopodobnie ponad 50% potencjalnych pacjentów nie zostało jeszcze zdiagnozowanych. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Institut National du Sommeil et de la Vigilance (Narodowy Instytut Senności i Czujności) ponad połowa Francuzów nie śpi dobrze, 16% cierpi na chroniczną bezsenność, 73% przyznaje, że budzi się co najmniej raz w nocy na około 30 minut, a 28% drzemie w ciągu dnia.

„Chcemy wykorzystać potencjał rynku francuskiego i jeszcze w tej połowie roku planujemy pierwsze testy we współpracy z tamtejszymi ośrodkami medycznymi. W doborze partnerów we Francji wspiera nas Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji (Chambre de Commerce & d'Industrie Polonaise en France), z którą podpisaliśmy stosowną umowę. W wypadku pomyślnych testów jeszcze w tym roku bylibyśmy w stanie przeprowadzić pierwsze badania komercyjne nad Sekwaną"

podkreśla Jacek Gnich.

O spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS. Spółka planuje w drugim kwartale 2018 r. rozpocząć działalność komercyjną w USA.

W styczniu 2012 roku firma Infoscan S.A. uzyskała certyfikat PE-EN ISO 13485:2005/AC:2007 Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych w zakresie: Projektowanie, produkcja, serwis, sprzedaż urządzeń oraz usług do rejestracji parametrów fizjologicznych pacjentów. Jednostka certyfikująca TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

Źródło: spółka, #IST

Ostatnie wiadomości