NanoGroup prezentuje wyniki badań na prestiżowej konferencji biotechnologicznej BIO-Europe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 mar 2018, 10:45

NanoGroup prezentuje wyniki badań na prestiżowej konferencji biotechnologicznej BIO-Europe

Profesor Tomasz Ciach, założyciel i Członek Zarządu NanoGroup S.A., notowanej na głównym rynku GPW grupy spółek biotechnologicznych, zaprezentuje podczas konferencji BIO-Europe w Amsterdamie wstępne wyniki badania skuteczności stworzonej przez spółkę zależną NanoVelos nanocząstki w połączeniu z wykorzystywaną w leczeniu wielu typów nowotworów epirubicyną. Podczas tej jednej z największych na świecie konferencji w branży biotech, produkt o nazwie „Polepi” zostanie przedstawiony wielu potencjalnym partnerom Spółki.

Polepi to najbardziej zaawansowany projekt i pierwszy kandydat na nowy lek stworzony w ramach platformy Drug Delivery przez spółkę NanoVelos. To innowacyjne rozwiązanie polega na enkapsulowaniu (umieszczaniu) w nanocząstkach polisacharydowych epirubicyny, która jest powszechnie stosowanym chemioterapeutykiem, znajdującym swoje zastosowanie w leczeniu m.in. nowotworów piersi, jajnika, czy jelita grubego.

Podczas konferencji BIO-Europe w Amsterdamie dojdzie do pierwszej prezentacji Polepi. Docelowo efektem prowadzonych nad nim badań ma być umowa partneringowa, której podpisanie Spółka zakłada po zakończeniu badań przedklinicznych w fazie cGMP, planowanym na I półrocze 2019 r.

„Prezentacja wyników badań przed tak prestiżowym audytorium to dla nas duża szansa. Na konferencji obecni są przedstawiciele wielu spółek, które w przyszłości mogą być zainteresowane potencjałem naszego rozwiązania. Jesteśmy jednak świadomi tego, że to dopiero nasz pierwszy krok. NanoVelos zamierza zaprezentować Polepi na innych nadchodzących wydarzeniach branżowych, jednocześnie wciąż pracując nad jego udoskonaleniem. Prezentacja naszego pierwszego kandydata na nowy lek pokazuje, że NanoGroup rozwija się zgodnie z planem. W ramach platformy Drug Delivery już teraz rozwijane są kolejne rozwiązania, które będą potencjalnymi kandydatami na nowe leki"

mówi Marek Borzestowski, prezes zarządu NanoGroup.

BIO–Europe to jedna z największych w Europie konferencji poświęconych przemysłowi biotechnologicznemu, w której uczestniczą globalni liderzy z sektora farmacji oraz biotechnologii. Wydarzenie oferuje możliwości prezentacji wyników badań oraz nawiązania międzynarodowej współpracy i partnerstw biznesowych.

„Według wstępnego raportu z badań, wykorzystanie naszej nanocząstki jako nośnika dla epirubicyny ogranicza jej działania niepożądane i jednocześnie może zwiększyć skuteczność przeciwnowotworową tego popularnego leku. Wyniki są na tyle obiecujące, że postanowiliśmy je zaprezentować podczas wykładu, który wygłoszę na jednej z największych konferencji branżowych na świecie. Wierzymy, że nasz system ‘Drug Delivery’ spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony przedstawicieli branży"

mówi prof. Tomasz Ciach, założyciel oraz członek zarządu NanoGroup.

O wstępnych pozytywnych wynikach prowadzonych badań Spółka poinformowała w czwartek 8 marca. Na podstawie otrzymanych danych firma dokonała kolejnego zgłoszenia patentowego. Tym samym NanoGroup podtrzymuje harmonogram dot. działań w projekcie „Drug Delivery System” przedstawiony w czasie oferty publicznej.

Poza NanoVelos, do NanoGroup S.A. należą spółki NanoSanguis oraz NanoThea. NanoSanguis tworzy technologie wytwarzania substytutu krwinek czerwonych, z kolei NanoThea pracuje nad innowacyjnym rozwiązaniami do diagnostyki zmian nowotworowych metodą PET/MR.

O spółce

NanoGroup to grupa spółek biotechnologicznych. Ich działalność skoncentrowana jest na rozwoju projektów z potencjałem globalnej ekspansji rynkowej w obszarach: profilaktyki, wczesnej diagnostyki, celowanych terapii oraz rehabilitacji onkologicznej. Obecnie grupa zarządza pięcioma zaawansowanymi technologicznie projektami nanotechnologicznymi zorganizowanymi w ramach trzech wyspecjalizowanych firm: NanoVelos, NanoSanguis i NanoThea.

Źródło: spółka, #NNG

Grafika: materiały prasowe NanoGroup.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości