Sułkowska: Alior Bank będzie nadal analizował możliwości współpracy z Pekao | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 mar 2018, 14:39

Sułkowska: Alior Bank będzie nadal analizował możliwości współpracy z Pekao

Alior Bank będzie dalej analizował możliwości współpracy z Bankiem Pekao, poinformowała pełniąca obowiązki prezesa Aliora Katarzyna Sułkowska. 

"Jestem przekonana, że uda nam się wspólnie z Pekao SA znaleźć takie rozwiązanie, które będzie tworzyło wartość dla wszystkich akcjonariuszy"

napisała Sułkowska na Twitterze. 

Wcześniej dzisiaj p.o. prezesa Alior Banku poinformowała, że zarząd pod jej kierownictwem będzie kontynuował realizowanie działań związanych z operacjonalizacją strategii "Cyfrowego buntownika". Bank będzie dalej dynamicznie rozwijał się, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej pozycji kapitałowej i płynnościowej.

Rada nadzorcza Alior Banku po przyjęciu 12 marca rezygnacji Michała Chyczewskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa i p.o. prezesa Alior Banku, powierzyła kierowanie pracami zarządu wiceprezes Katarzynie Sułkowskiej, związanej z bankiem od początku jego tworzenia tj. od 2008 r.  W obecnym zarządzie Alior Banku Sułkowska odpowiadała za obszar ryzyka, a w poprzednich również za operacje. Przygotowała także i stworzyła politykę kredytową banku, założenia produktowe i metodologiczne. 

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 69,5 mld zł na koniec 2017 r.

(ISBnews), #ALR, #PEO

Ostatnie wiadomości