Infoscan zlecił produkcję na rynek USA, docelowo zamówi 1 700 urządzeń w 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 mar 2018, 15:12

Infoscan zlecił produkcję na rynek USA, docelowo zamówi 1 700 urządzeń w 2018 r.

Infoscan złożył zamówienie na produkcję pierwszych urządzeń MED Recorder, służących do domowej diagnostyki bezdechu sennego, z czego 100 ma trafić na rynek amerykański, a 20 na rynek europejski, poinformował prezes Jacek Gnich. Docelowo w tym roku spółka zleci produkcję 1 700 sztuk, które zostaną przeznaczone na działalność w USA. Zamówienie jest związane z planowanym rozpoczęciem badań komercyjnych w USA w I połowie tego roku oraz we Francji do końca tego roku.

„Proces wejścia na rynek amerykański jest już na ostatniej prostej w zakresie organizacyjnym i proceduralnym. Jednocześnie w ubiegłym tygodniu sfinalizowaliśmy pozyskanie kapitału w ramach emisji obligacji o wartości 1 mln zł, co pozwala nam na dokonanie kolejnych kroków związanych z rozpoczęciem działalności w USA, a zamówienie pierwszych urządzeń jest jednym z nich. Po uzyskaniu certyfikacji FDA zamierzamy pozyskać kolejny kapitał dłużny, który pozwoli nam na rozpoczęcie działalności komercyjnej w Stanach, co powinno wydarzyć się jeszcze w tym roku. Będziemy również kontynuować produkcję urządzeń z przeznaczeniem na ten rynek. Docelowo w 2018 roku planujemy wyprodukować 1 700 urządzeń"

powiedział Gnich, cytowany w komunikacie.

Wartość zlecenia wynosi 324 tys. zł, a czas jego realizacji wyniesie 8 tygodni, podano także.

Z 20 urządzeń, które docelowo mają trafić na rynek europejski, część zostanie przeznaczona na działalność na rynku polskim, a część zostanie wykorzystana do przeprowadzenia testów na rynku francuskim, czytamy dalej.

„Poza przygotowaniami do debiutu urządzenia na rynku amerykańskim planujemy również rozwinąć działalność w Europie. Informowaliśmy niedawno o planach wejścia na ten rynek. Badania pilotażowe mają rozpocząć się jeszcze w tym półroczu, a w 2018 planujemy rozpocząć pierwsze badania komercyjne. Jednocześnie cały czas prowadzimy komercyjną działalność na rynku polskim, która wciąż się rozwija. Te czynniki powodują stałe zapotrzebowanie na nowe urządzenia"

poinformował także Gnich.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

(ISBnews), #IST

Ostatnie wiadomości