Asbis rekomenduje dywidendę i publikuje prognozę finansową na 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 mar 2018, 11:42

Asbis rekomenduje dywidendę i publikuje prognozę finansową na 2018 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, opublikował dziś prognozę finansową na 2018 r. Zgodnie z założeniami, grupa planuje, że przychody ze sprzedaży w 2018 r. będą się kształtowały pomiędzy 1,8 mld USD a 1,9 mld USD, natomiast zysk netto po opodatkowaniu będzie na poziomie pomiędzy 9 mln USD a 10 mln USD.

Grupa poinformowała również, że rada dyrektorów ASBISc Enterprises, podjęła decyzję o zarekomendowaniu zbliżającemu się zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wypłaty dywidendy w wysokości 0,06 USD na akcję, co daje całkowitą kwotę w wysokości 3.330.000 USD.

„Zgodnie z naszymi obietnicami złożonymi inwestorom w lutym tego roku, opublikowaliśmy prognozę finansową na 2018 r. Zakładamy, że obecny rok będzie dla nas okresem dalszego wzmocnienia naszych wyników finansowych dzięki realizacji strategii, która przyniosła nam zdecydowaną poprawę wyników w 2017 r. Zakłada ona jeszcze większą koncentrację na sprzedaży i rentowności we wszystkich regionach, w których działa Grupa. Wielofilarowa strategia wzrostu przychodów obejmuje zwiększenie dystrybucji produktów wiodących producentów we wszystkich segmentach, kontynuację stabilnego biznesu marek własnych prowadzonego w modelu back-to-back oraz zwiększenie przychodów z oferowanych przez nas zaawansowanych rozwiązań"

powiedział Siarhei Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Istotne założenia prognozowanych wyników:

  • sytuacja na głównych rynkach działalności Grupy, tj. w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie, na Białorusi oraz na Słowacji, nie będzie gorsza niż w II półroczu 2017 roku;
  • nie nastąpi znacząca deprecjacja walut w Rosji, na Białorusi i na Ukrainie, która mogłaby negatywnie wpływać na popyt na tych rynkach;
  • nie nastąpią istotne zakłócenia w ogólnym otoczeniu gospodarczym na pozostałych rynkach, na których działa Spółka;
  • konkurencja we wszystkich głównych segmentach pozostanie podobna jak w 2017 roku, nie będzie istotnych nowych uczestników rynku;
  • grupa nadal będzie działała w oparciu o korzystne warunki handlowe, które posiada u swoich kluczowych dostawców.

O spółce 

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona w roku 1990, jest obecna w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, prowadząc sprzedaż w 60 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów, produkuje i sprzedaje produkty pod markami własnymi: Prestigio (smartfony, tablety, pamięci zewnętrzne, oprawione w skórę akcesoria USB, urządzenia GPS i Car-DVR, Multiboardy itp.) i Canyon (odtwarzacze MP3, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne).

ASBIS posiada podmioty zależne w 24 krajach, zatrudnia około 1 100 osób i zaopatruje 32 tysiące klientów.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Źródło: spółka, #ASB

Ostatnie wiadomości