Selvita opublikuje najnowsze wyniki ze swoich programów onkologicznych na ImmunoOncology Summit 2018 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 sie 2018, 14:06

Selvita opublikuje najnowsze wyniki ze swoich programów onkologicznych na ImmunoOncology Summit 2018

Selvita S.A., jedna z największych firm biotechnologicznych w Europie opracowujących innowacyjne leki, zaprezentuje na prestiżowej konferencji naukowej Immuno-Oncology Summit 2018 najnowsze wyniki swoich prac badawczo-rozwojowych w obszarze onkologii.

Immuno-Oncology Summit 2018 odbędzie się w dniach 27-31 sierpnia 2018, w Bostonie, USA. Podczas konferencji dyskutowane będą najnowsze odkrycia naukowe w dziedzinie immunoonkologii. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele setek firm prowadzących badania nad nowymi lekami onkologicznymi, a także uznani eksperci ze świata nauki i medycyny. 

„Bardzo cieszymy się z możliwości zaprezentowania wyników generowanych w ramach wybranych, wczesnych programów onkologicznych Selvity na trwającej konferencji Immuno-Oncology Summit. Projekty skupiające się na rozwoju potencjalnych leków w obszarze immunometabolizmu i immunoonkologii nowotworów są jednymi z kluczowych i najbardziej obiecujących tematów naszych prac badawczych”

mówi dr Krzysztof Brzózka, wiceprezes zarządu i dyrektor naukowy Selvita S.A. 

Selvita przedstawi najnowsze wyniki swoich badań w formie następujących prezentacji posterowych:

  • "Innowacyjne, małocząsteczkowe związki działające jako bezpośredni agoniści STING jako potencjalna immunoterapia nowotworowa", abstrakt nr 36
  • „Charakterystyka innowacyjnych, dualnych antagonistów receptorów adenozynowych A2A/A2B, do zastosowania w immunoterapii nowotworów”, abstrakt nr 37

Prezentacje będą dostępne dla zainteresowanych przez cały czas trwania konferencji.

O Selvicie

Selvita jest polską, jedną z największych w Europie, firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju nowych leków stosowanych w onkologii. Zajmuje się również świadczeniem laboratoryjnych usług badawczorozwojowych na zlecenie farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych firm z całego świata. Poprzez spółkę zależną – Ardigen – tworzy zaawansowane rozwiązania bioinformatyczne.

W 2011 r. Selvita debiutowała na rynku NewConnect. Od roku 2014 notowana jest na głównym rynku GPW. W marcu 2017 r. weszła w skład indeksu sWIG80. 

Źródło: spółka, #SLV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości