Kruk zakończy przegląd opcji strategicznych w jeszcze w tym roku  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 wrz 2018, 12:24

Kruk zakończy przegląd opcji strategicznych w jeszcze w tym roku 

Kruk ocenia, że ogłoszony w lipcu przegląd opcji strategicznych grupy zakończy się jeszcze w tym roku, poinformował prezes Piotr Krupa. 

"Na początku lipca ogłosiliśmy przegląd opcji strategicznych. Ten proces trwa, nic nie wydarzyło się przełomowego. Rozważamy dwie formuły - pozostanie przy status quo lub poszukanie inwestora, który ze spółką pokusi się o dalszy rozwój w tym biznesie"

powiedział Krupa podczas konferencji prasowej. 

"Sądzimy, że przegląd zakończy się nie później niż do końca tego roku. Harmonogram jest przybliżony"

dodał. 

Krupa powiedział też, że efekt przeglądu może  być dwojaki: "Albo dojdzie do porozumienia między spółką a inwestorem prywatnym i dojdzie do wezwania na pozostałe akcje spółki, albo zarząd będzie kontynuował realizację strategii" - wskazał. 

Kruk poinformował 9 lipca, że zdecydował o przeglądzie opcji strategicznych, którego celem jest wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest stworzenie jednej z wiodących europejskich firm zarządzających wierzytelnościami i osiągnięcie znaczącej pozycji grupy w Europie Zachodniej i na innych rynkach poprzez rozwój organiczny i akwizycje. 

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews), #KRU

Ostatnie wiadomości