Infoscan przeprowadził testy urządzenia MED Recorder w Indonezji i Malezji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 lis 2018, 13:02

Infoscan przeprowadził testy urządzenia MED Recorder w Indonezji i Malezji

Firma telemedyczna Infoscan S.A. prowadzi przygotowania do wejścia na rynki w Indonezji i Malezji. We współpracy z singapurskim partnerem MedwoRx International Spółka przeprowadziła testy urządzenia do zdalnego badania bezdechu sennego w indonezyjskich i malezyjskich klinikach. Te kraje będą kolejnymi rynkami azjatyckimi, na które wejdzie Infoscan. Dotąd firma obecna jest w Filipinach, gdzie już realizuje pierwsze komercyjne badania.

Rozpoczęcie pierwszych komercyjnych badań w Indonezji i Malezji planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r. Obecnie partner firmy Infoscan jest na etapie testów, szkoleń lekarzy oraz przygotowań organizacyjnych.

„Testy MED Recorder w warunkach indonezyjskich i malezyjskich wypadły pomyślne – nasze urządzenie jest kompatybilne z tamtejszą infrastrukturą telekomunikacyjną. Pierwsze doświadczenia z Filipin pokazują ogromny potencjał dla rozwoju biznesu w tym regionie. Łącznie kraje w których prowadzimy lub przygotowujemy się do uruchomienia sprzedaży to blisko 400 mln ludzi, co stwarza duże możliwości do skalowania naszej działalności"

komentuje Bartosz Turczynowicz, członek zarządu Infoscan.

W październiku spółka skierowała na ten rynek pierwsze kilkadziesiąt urządzeń, za pomocą których w tym miesiącu przeprowadzone zostaną pierwsze komercyjne badania.

„To pierwsza, testowa partia, ale już widzimy znacznie wyższe zapotrzebowanie. Już teraz planujemy w kolejnych kwartałach dostarczyć do tych krajów kilkaset urządzeń"

dodaje Bartosz Turczynowicz.

Umowa spółki z partnerem zakłada sprzedaż co najmniej 9500 badań diagnostyki bezdechu sennego w Azji Południowo – Wschodniej. Infoscan w ramach podpisanej umowy z MedwoRx International będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 30 euro za każde badanie. Spółka dostarcza urządzenie MED Recorder i oprogramowanie telemedyczne niezbędne do przeprowadzenia badania. Z kolei partner odpowiada za promocję rozwiązania, jego dystrybucję, zawieranie umów z klientami oraz prowadzenie szkoleń w zakresie obsługi urządzenia i systemu telemedycznego na miejscu. Powyższy model działania umożliwia uzyskiwanie przychodów przez spółkę bez ponoszenia dodatkowych nakładów na lokalne struktury.

O spółce

Infoscan S.A. jest pierwszą w Polsce firmą świadczącą usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Spółka stale współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce, którzy już korzystają z pełnego pakietu korzyści, jakie oferuje telemedycyna i outsourcing opisu badań ZOPS. Spółka planuje w drugim kwartale 2018 r. rozpocząć działalność komercyjną w USA.

Źródło: spółka, #IST

Ostatnie wiadomości