Legimi przedłuża publiczną emisję obligacji do 26 listopada | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 lis 2018, 15:55

Legimi przedłuża publiczną emisję obligacji do 26 listopada

Legimi, technologiczna spółka oferująca e-książki i audiobooki w modelu abonamentowym, przedłuża trwającą publiczną emisję obligacji do 26 listopada. Jednym z celów emisyjnych jest pozyskanie finansowania na przejecie wiodącej na rynku niemieckim aplikacji do czytania ebooków w modelu freemium.

Do 26 listopada 2018 r. Legimi S.A. oferuje roczne obligacje serii R, o wartości nominalnej 1.000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,5 proc. w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie, a obligacje są zabezpieczone. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy za pośrednictwem emitenta, który jest jednocześnie oferującym papiery. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

„Oferta naszych obligacji przebiega dobrze, spotkaliśmy się z większym zainteresowaniem niż w przypadku poprzednich emisji publicznych. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń i zapytań zdecydowaliśmy o przedłużeniu zapisów o kolejny tydzień"

komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi.

Jednym z kluczowych celów emisji obligacji serii R jest pozyskanie środków na sfinalizowanie przejęcia niemieckiego Readfy GmbH. Jest to właściciel wiodącej na rynku niemieckim aplikacji do czytania ebooków w modelu freemium, która dysponuje umowami z ponad 300 wydawcami, oferując 180 tys. tytułów w modelu reklamowym.

O spółce

Legimi S.A. to pionier na polskim rynku e-książki. Spółka, jako pierwsza w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową, zaoferowała użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Współpracuje z największymi telekomami, a swoim klientom oferuje szereg udogodnień m.in. dowolny wybór platformy i urządzenia do czytania, możliwość przełączania pomiędzy e-książką a audiobookiem. Legimi może pochwalić się największą bazą tytułów w kategorii beletrystyka. Dzięki atrakcyjnym ofertom Spółka skokowo zwiększa przychody i liczbę klientów w Polsce. Firma prowadzi także działalność na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie.

Źródło: spółka

Ostatnie wiadomości