Biomed Lublin przesunął w czasie komercjalizację produktu ONKO BCG | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2018, 08:43

Biomed Lublin przesunął w czasie komercjalizację produktu ONKO BCG

Biomed Lublin przesunął w czasie komercjalizację produktu ONKO BCG wytworzonego na zmodernizowanej linii produkcyjnej BCG, podała spółka. Badania przeprowadzone przez niezależną instytucję badawczą wykazały, iż pierwsze wyprodukowane serie leku na raka pęcherza ONKO BCG po modernizacji linii produkcyjnej BCG nie spełniają warunków jakościowych.

"Emitent dokonał w pierwszym półroczu 2018 roku modernizacji linii produkcyjnej BCG, dzięki której wydajność produkcji leku na raka pęcherza ONKO BCG miała się zwiększyć trzykrotnie. Zarząd spółki spodziewał się, że dopuszczenie do obrotu ONKO BCG wytwarzanego na zmodernizowanej linii produkcyjnej BCG nastąpi w czwartym kwartale 2018 r. i będzie miało pozytywny wpływ na sprzedaż, a tym samym na wyniki spółki już w roku 2018" - czytamy w komunikacie.

Powstałe w związku z wynikami badań opóźnienie we wprowadzeniu do obrotu produktu ONKO BCG skutkuje przejściowym brakiem dostępności produktu, a pozytywne efekty inwestycji w modernizację linii produkcyjnej BCG związane z produktem ONKO BCG będą widoczne nie wcześniej niż w drugim kwartale 2019 r., wskazano również.

"Biorąc pod uwagę, że wszystkie wytworzone do tej pory serie szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 osiągnęły pozytywne rezultaty jakościowe i zostały dopuszczane do obrotu, spółka zmodyfikowała plany produkcyjne poprzez przestawianie produkcji na szczepionkę przeciwgruźliczą BCG 10, która jest wytwarzana naprzemiennie na tej samej linii produkcyjnej co lek ONKO BCG" - czytamy dalej.

Jednocześnie spółka analizuje przyczyny zaistniałej sytuacji oraz prowadzi działania, których efektem ma być uzyskanie odpowiedniej jakości produktu ONKO BCG.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 31,4 mln zł w 2017 r. 

(ISBnews), #BML

Ostatnie wiadomości