Kruk ma umowę nabycia wierzytelności na 246 mln euro w Hiszpanii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 gru 2018, 14:11

Kruk ma umowę nabycia wierzytelności na 246 mln euro w Hiszpanii

InvestCapital Ltd., spółka zależna Kruka, podpisała umowę nabycia portfela niezabezpieczonych wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich oraz wierzytelności małych i średnich przedsiębiorstw na rynku hiszpańskim, podał Kruk. Wartość nominalna portfela wierzytelności wynosi ok. 246 mln euro (1,06 mld zł). 

"Kruk informuje, że w dniu dzisiejszym, zawarta została umowa cesji wierzytelności pomiędzy spółką zależną emitenta tj. InvestCapital Ltd. z siedzibą na Malcie a Bankia S.A. z siedzibą w Walencji oraz BFA Tenedora de Acciones S.A.U. z siedzibą w Madrycie. Przedmiotem umowy jest nabycie wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich oraz wierzytelności małych i średnich przedsiębiorstw o łącznej wartości nominalnej wynoszącej ok. 246 mln euro (wg. kursu średniego NBP z dnia 14 grudnia 2018 roku 1,06 mld zł)" - czytamy w komunikacie.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews), #KRU

Ostatnie wiadomości