BAH ma zgodę na wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 gru 2018, 08:38

BAH ma zgodę na wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za 2018 r.

Instytucja finansowa wyraziła warunkową zgodę na wypłatę przez British Automotive Holding (BAH) zaliczki na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2018, podała spółka.

„Powyższa zgoda instytucji finansowej została wyrażona pod warunkiem udzielenia spółce zależnej emitenta - British Automotive Polska (BAP) przez głównego akcjonariusza British Automotive Holding – spółkę Książek Holding Sp. z o.o., pożyczki podporządkowanej w kwocie 6,2 mln zł pod zawarte z instytucją finansową przez BAP umowy dotyczące finansowania działalności spółek z grupy kapitałowej emitenta oraz aby wysokość zaliczki na poczet dywidendy nie przekroczyła '50% szacowanego zysku BAP za 2018 rok'" – czytamy w komunikacie.

Zawarcie w oświadczeniu instytucji finansowej ww. warunku zostało uzasadnione możliwością wystąpienia ryzyka spadku wskaźnika „kapitał własny/suma bilansowa" ze względu na zrealizowane w 2018 roku oraz planowane w 2019 roku „dwucyfrowe wzrosty sprzedaży" a także „realizację ambitnego kapitałochłonnego planu inwestycyjnego w sieć dilerską" i będzie obowiązywać do czasu pozytywnej weryfikacji wskaźnika w kolejnym kwartale, podano także.

„Mając na uwadze powyższe, BAP występując w charakterze pożyczkobiorcy zawarł w dniu dzisiejszym ze spółką Książek Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stosowną umowę pożyczki, spełniając w ten sposób postawiony przez instytucję finansową warunek" – czytamy dalej.

Uzyskanie zgody instytucji finansującej oznacza, iż spełniony został drugi, tj. ostatni z warunków wskazanych w ww. uchwale zarządu emitenta w sprawie warunkowej wypłaty zaliczki dywidendowej, stwierdzono w komunikacie.

W listopadzie British Automotive Holding (BAH)  poinformował, że warunkowo wypłaci akcjonariuszom 0,26 zł na akcję zaliczki na poczet przyszłej dywidendy za 2018 r. pod warunkiem uzyskania zgody rady nadzorczej i zgód instytucji finansujących w terminie do daty wypłaty i transzy zaliczki dywidendowej

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

(ISBnews), #BAH

Ostatnie wiadomości