Przychody CDRL w polskich sklepach wzrosły r/r do 16,3 mln zł w grudniu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 sty 2019, 13:17

Przychody CDRL w polskich sklepach wzrosły r/r do 16,3 mln zł w grudniu

CDRL zanotowało 16,3 mln zł przychodów z polskiej sieci detalicznej i 2,2 mln zł w kanale e-commerce w grudniu, co  oznacza wzrost odpowiednio o 5% i 47% w skali roku, podała spółka. 

Narastająco przez 12 miesięcy CDRL zanotował łącznie 173,6 mln zł przychodów ze sprzedaży w Polsce. W polskiej sieci detalicznej wypracował 151,6 mln zł, w kanale e-commerce 22 mln zł. W stosunku do 2017 roku wyniki te były wyższe o odpowiednio 3% i 34%.

"Zakończyliśmy 2018 rok dobrymi wynikami, które są efektem stabilnego, organicznego wzrostu naszej sieci. Dostarczamy naszym klientom starannie zaprojektowane kolekcje, które cechują się wysoką jakością i pięknym designem. Rodzice doceniają naszą pracę i chętnie wracają po kolejne produkty" - powiedział prezes Marek Dworczak, cytowany w komunikacie.

Spółka przypomniała również, że 27 grudnia 2018 roku nabyła 90% udziałów w Handlowo-Przemysłowej Grupie West Ost Union z Białorusi, zarządzającej siecią supermarketów Buslik. Przejmowany podmiot generuje ponad 65 mln USD przychodów i powyżej 2 mln USD EBITDA. Łączna cena sprzedawanych udziałów wyniosła 6,4 mln USD. Przejęcie kontroli nad nowym podmiotem w Grupie nastąpiło 1 stycznia 2019 roku.

"Przejęcie supermarketów Buslik jest dla naszej spółki przełomowym wydarzeniem. Ta transakcja spowodowała, że zwiększyliśmy rozmiar Grupy blisko dwukrotnie, a także rozszerzyliśmy asortyment. Akwizycja na Białorusi otworzyła nam drzwi do ekspansji państw ościennych, jak Rosja czy Kazachstan. Widzimy ogromny potencjał dla monobrandu Coccodrillo i Buslik w tych krajach" - dodał Dworczak.

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 r.

(ISBnews), #CDL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości