JSW ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad PBSz | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 sty 2019, 08:59

JSW ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad PBSz

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Jastrzębską Spółkę Węglową (JSW) kontroli nad Przedsiębiorstwem Budowy Szybów (PBSz), podała JSW.

"Decyzja ta jest konsekwencją zawarcia przez spółkę w dniu 21 grudnia 2018 r. jako kupującej oraz PBSZ 1 Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach i Primetech S.A. z siedzibą w Katowicach jako sprzedających warunkowej umowy zobowiązującej sprzedaży 4 430 476 akcji PBSz stanowiących 95,01% udziału w kapitale zakładowym PBSz" - czytamy w komunikacie.

Uzyskanie zgody UOKiK na dokonanie koncentracji stanowiło jeden z głównych warunków, od których uzależnione jest zawarcie umowy rozporządzającej na zamknięciu transakcji, podano także.

21 grudnia 2018 r. JSW - jako kupujący - oraz PBSz 1 i Primetech (dawniej Kopex) - jako sprzedający - zawarli warunkową umowę zobowiązującą sprzedaży 95,01% akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów w Tarnowskich Górach (PBSz) za kwotę 204 mln zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews), #JSW

Ostatnie wiadomości