Grupa Lubawa zwiększa sprzedaż i wyniki w 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 mar 2019, 16:26

Grupa Lubawa zwiększa sprzedaż i wyniki w 2018 r.

Grupa Lubawa przedstawiła szacunkowe wyniki za 2018 r., wykazując wzrost skonsolidowanych przychodów o 4% rdr oraz zysku netto o 153% rdr.

W 2018 r. Grupa Lubawa odnotowała wzrost sprzedaży o 8,8 mln zł (+4%) oraz zysku netto o 3,6 mln zł (+153%). Duży wpływ na te wartości miał wzrost jednostkowych przychodów i wyników Lubawy S.A., producenta sprzętu specjalistycznego dla służb mundurowych. W ubiegłym roku Spółka zwiększyła sprzedaż o 19% i poprawiła wynik netto o 4,42 mln zł.

- Ubiegły rok był bardzo udany dla naszej działalności w obszarze dostaw sprzętu dla służb mundurowych. W końcówce roku zrealizowaliśmy szereg kontraktów, m. in. na namioty i kombinezony dla polskiej armii, które korzystnie wpłynęły na wyniki Grupy. W bieżącym roku również standardowo większej liczby otwartych postępowań spodziewamy się dopiero w jego drugiej połowie – wyjaśnia Marcin Kubica, Prezes Zarządu Lubawa S.A.

W 2018 r. niższe wyniki wykazał segment tkanin, za który odpowiada spółka zależna Miranda. Wyniki w segmencie materiałów reklamowych, w którym działa Litex Promo, kształtowały się na poziomie zbliżonym do 2017 r.

- W segmencie tkanin w ubiegłym roku odnotowaliśmy niższą sprzedaż wysoko rentownych produktów, jednocześnie doświadczyliśmy wzrostu kosztów produkcji, w tym wynagrodzeń, surowców, czy kosztów energii elektrycznej, które obciążyły wynik spółki Miranda. Jeżeli chodzi o materiały reklamowe, ubiegły rok był stabilny, a wygenerowane wyniki zbliżone do roku poprzedniego – dodaje Prezes Marcin Kubica.

Powyższe wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania rocznego sprawozdania finansowego, a wyniki opublikowane ostatecznie w raporcie rocznym mogą w ograniczonym stopniu odbiegać od powyżej przedstawionych wielkości. Termin publikacji raportu rocznego wyznaczono na 25 kwietnia 2019 r.

O spółce:

Grupa Kapitałowa Lubawa to koncern produkcyjno-usługowy, obejmujący dynamicznie rozwijające się spółki, wśród których podmiotem dominującym jest notowana na GPW Lubawa S.A. Główną osią działalności Grupy jest wytwarzanie, przetwórstwo i sprzedaż tkanin i dzianin oferowanych klientom publicznym oraz biznesowym. Sprzedaż wyrobów i usług realizowana jest na każdym etapie procesu obróbki - od surowego materiału po zaawansowany technologicznie produkt finalny.

Za sprawą ścisłej współpracy między spółkami zależnymi, w zakładach produkcyjnych powstają produkty znajdujące zastosowanie w wielu branżach - od reklamowej, przez motoryzacyjną oraz medyczną, po militarną. Przedsiębiorstwa wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Lubawa oferują m. in. parasole i produkty reklamowe, przedsionki do przyczep kempingowych, tkaniny techniczne i dekoracyjne, namioty oraz specjalistyczne produkty i wyposażenie dla służb mundurowych i BHP.

Źródło: Spółka, #LBW

Ostatnie wiadomości