The Wizards – Enhanced Edition debiutuje dziś na PlayStation VR | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 mar 2019, 12:47

The Wizards – Enhanced Edition debiutuje dziś na PlayStation VR

The Wizards – Enhanced Edition, rozszerzona wersja najpopularniejszego tytułu Carbon Studio od dziś dostępna jest na PlayStation VR. W marcu 2018 roku gra została wydana w wersji na gogle Oculus Rift i HTC Vive. Od czasu premiery zdobyła wiele prestiżowych nagród m.in. na Indie Prize w Kolonii, Casual Connect w Azji, Respawn 2017. Tytuł był także kilkukrotnie nominowany do nagrody w kilku kategoriach na Game Access w Brnie, czy White Nights w Pradze.

- Zgodnie z zapowiedzią, oddajemy dziś w ręce graczy wzbogaconą wersję The Wizards, w której przygotowaliśmy m.in. nowy poziom wydłużający kampanię fabularną, punkty kontrolne i możliwość modyfikacji wyglądu postaci. Usprawniliśmy też funkcję śledzenia ruchów gracza oraz dodaliśmy cały pakiet drobniejszych zmian, które korzystnie wpłyną na komfort rozgrywki. Modyfikacje w grze są odpowiedzią na sygnały od graczy – posiadaczy gogli PS VR – którzy przekazali nam swoje oczekiwania związane w naszym tytułem. – informuje Błażej Szaflik, prezes Carbon Studio.

W The Wizards - Enhanced Edition gracz wcieli się w postać potężnego Czarodzieja podróżującego w czasie i rzucającego magiczne zaklęcia, aby uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami sił zła. Twórcy gry przygotowali system walki oparty na rzucaniu czarów należących do czterech żywiołów, w którym kluczem do zwycięstwa jest zapamiętanie i opanowanie gestów oraz odpowiednie dopasowanie taktyki do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na polu bitwy. Do dyspozycji graczy oddano dwa tryby rozgrywki: kampanię fabularną dla pojedynczego gracza oraz tryb Areny – koncentrujący się na walce. – Każdy z trybów posiada własne rankingi oraz został wzbogacony o system Kart Losu, zmieniających poziom trudności, oraz wysokości nagród przyznawanych za zwycięstwo. Karty Losu modyfikują zasady rozgrywki, dzięki czemu żadna potyczka nie jest taka sama, a każdy gracz odnajdzie w grze wyzwanie dopasowane do swoich umiejętności. – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.

Wszyscy gracze, którzy już wcześniej zakupili The Wizards w wersji na Oculus Store, Steamie lub Viveporcie otrzymają całą dodatkową zawartość z edycji rozszerzonej za darmo.

Ambicją Carbon Studio jest utrzymanie pionierskiej pozycji na rynku immersyjnych technologii rozszerzających otaczającą rzeczywistość (AR), lub łączących ją ze światem wirtualnym (MR, VR).

Spółka pracuje nad przygotowaniem Dokumentu Informacyjnego, w połowie roku chce zadebiutować na NewConnect.

O Spółce: Carbon Studio to działające od 2015 roku, niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Gliwicach. Zespół koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych gier i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Celem spółki jest spełnienie wymagań użytkowników i zbudowanie godnej zaufania marki na dynamicznie rozwijającym się rynku VR. Najważniejsze autorskie projekty spółki to ALICE VR – gra zainspirowana Alicją w Krainie Czarów oraz The Wizards, przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać potężnego czarodzieja walczącego ze złem za pomocą magii. Spółka z sukcesem tworzy także aplikacje szkoleniowe VR, wizualizacje architektoniczne i inne projekty wykorzystujące tę technologię.

Ostatnie wiadomości